Příprava na novou sezónu začíná

Léto se pomalu blíží do své druhé poloviny, a tak i místním volejbalistům a volejbalistkám končí volejbalové prázdniny. V měsíci srpnu začíná všem hráčům a hráčkám organizovaná letní příprava, kdy se budou snažit nabrat dostatek fyzických sil na sezónu 2015/2016.          
            Štramberští muži nastoupí opět do Krajského přeboru II. třídy. Dobrovolně už nyní trénují  jednou týdně na antukových kurtech u Sokolovny, v srpnu přibude druhý trénink a v rámci herní přípravy se zúčastní již tradičně kopřivnického turnaje, a pokud jim časové možnosti dovolí, i turnaje v Raškovicích. Od září pak začnou trénovat v místní tělocvičně, aby byli v sobotu 3. 10. na úvodní utkání ve Pstruží připraveni. V Krajském přeboru II. třídy je pro nadcházející sezónu přihlášeno celkem 6 týmů - kromě Štramberka a Pstruží také Orlová, Frenštát pod Radhoštěm, Dolní Benešov a Kozlovice.
            Místní volejbalistky začínají trénovat také v srpnu, a to dvakrát týdně. Stejně jako muži mají v plánu se zúčastnit kopřivnického volejbalového turnaje, který se koná v sobotu 22. 8., a také již tradičně mezinárodního turnaje ve slovenských Mošovcích. Sezóna v Krajském přeboru I. třídy jim začne nakonec až druhý  říjnový víkend palubovce Oder. V soutěži je pak čeká dalších 6 soupeřek, a to z Orlové, Frýdku-Místku, Fulneku, Vratimova, Oder a Frenštátu p. R.