Přípravy na novou sezónu vrcholí

Přípravy na novou volejbalovou sezónu jsou v plném proudu. Pro soutěžní ročník 2013/2014 najdeme ve Štramberku pouze dvě družstva dospělých, která budou nastupovat v KP II. třídy.

 

V loňské sezóně fungoval ve spolupráci s Kopřivnicí i tým žaček. Většina loňského  týmu již však bohužel věkově nespadá do mládežnické kategorie, proto je v  plánu do budoucna vytvoření nového mládežnického družstva, ať už chlapců, či dívek.                                                                                                                                          

Tým mužů začal přípravu na novou sezónu v sobotu 10. 8. 2013 na turnaji ve Studénce, kde se umístil na 3. místě. Individuálního ocenění dosáhl S. Šimíček, který byl vyhlášen nejlepším smečařem turnaje. Další akcí, které se volejbalisté zúčastnili, byl každoroční turnaj v Kopřivnici v sobotu 17. 8., kde v kombinované sestavě obsadili 9. místo.  V průběhu září již na pravidelných trénincích dolaďují formu a první utkání v novém ročníku soutěže absolvují v sobotu 28. 9. od 10 hod.  v místní tělocvičně proti Metylovicím.  V novém ročníku KP II. třídy změří štramberští muži síly s dalšími 8 týmy a věřme, že se jim v nadcházející sezóně bude dařit více než v té loňské.

Druhým týmem, který pod hlavičkou TJ Kotouč Štramberk nastoupí v KP II. třídy, je družstvo žen. Pravidelně trénují od začátku srpna dvakrát týdně. Zpestřením letní přípravy byl, stejně jako pro muže, kopřivnický turnaj v sobotu 17. 8. Ten se jim vydařil a po dobrém výkonu obsadily konečné 3. místo, když v závěrečném zápase porazily družstvo Kozlovic. V ročníku 2013/2014 byly nově nasazeny do skupiny A a střetnou se tak hned s několika novými týmy. Sezónu zahájí na palubovce Ostravské univerzity, a to v neděli 29. 9. Další týden, v sobotu 5. 10., přivítají na domácí palubovce tým Slezanu Orlová. 

Fotky z turnaje ve Studénce

Fotky z turnaje v Kopřivnici