Volejbalové soustředění žáků

V posledním srpnovém týdnu, od středy do pátku, proběhlo volejbalové soustředění štramberských žáků. Soustředění probíhalo příměstskou formou, kdy každé odpoledne dorazili kluci na 2 tréninkové jednotky.

Každá z tréninkových jednotek měla své zaměření. Úvodní tréninky každého z dnů byly využity na protahování, koordinaci, rychlost, přesnost, výdrž. Takový typ tréninků nebývá sportovci velmi oblíben. Kluci se jej ale zhostili s nadšením, které ani poslední den výrazně neubývalo.

Druhá tréninková jednotka každého dne byla zaměřena na práci s míčem a vysvětlování základních principů pohybu na hřišti. Kluci pomalu zjišťovali, že každý může mít svou roli a že bez svého týmu se ve volejbale neobejde.

Původní plán venkovního soustředění na kopřivnických kurtech nám po středě narušilo počasí. Naštěstí se podařilo zajistit tělocvičnu, ve které proběhly zbývající dny soustředění. Tato změna harmonogramu zasáhla i do posledního dne, kdy původní plán spočíval ve stmelení týmu u táboráku a přespání. Tato aktivita vzhledem k okolnostem byla zrušena.

I přesto věříme, že se klukům soustředění líbilo a třeba časem se z nich volejbalisté stanou.

Poděkování patří i trenérskému týmu - Pustka, Socha, Šimíček, Holub

Na závěr už jen foto naších volejbalových naději a případná fotogalerie :

Závěrečné foto