Ženy v boji o další kolo play-off neuspěly

Ač měly výhodu domácího prostředí a stačilo jim vyhrát jeden zápas, realita byla úplně jiná a v sobotu 17.2.odcházely z kurtu smutné domácí hráčky po porážkách 1:3 a 0:3, čímž si zavřely dveře do bojů o první čtyři příčky v konečném pořadí a nyní budou čekat, zda se ještě boje o 5. - 8. místo uskuteční, nebo ne. 

Domácí hráčky nezvládly hned úvodní dva sobotní sety a shodně prohrály dvakrát 25:21. Je pravdou, že oproti minulému týdnu se příjem těžkého soupeřova podání již zlepšil, co chybělo tentokráte, byl účinný útok, navíc v sobotním dvojzápase bylo opět až moc zkažených podání, což se v těchto vyrovnaných bojích obzvlášť počítá. Třetí set se sice trošku zamíchalo sestavou a podařilo se snížit na 2:1 na sety, ovšem ve čtvrtém již jednoznačně dominovaly opět hostující hráčky (25:18) zejména díky kvalitnímu podání. 

Situace stále nebyla kritická, vždyť stačilo napravit zaváhání ve druhém sobotním zápase. I když nelze Štramberačkám upřít snahu, bohužel přišla krutá porážka 3:0 na sety (25:19, 27:25 a 25:19). 

Je škoda, že se v nadstavbové části nepodařilo zopakovat velmi dobré výkony ze základní části a domácí volejbalistky vlastními chybami přišly o letošní lepší celkové umístění. Pozitivní na dnešním zápase ale byl návrat do sestavy před rokem vážně zraněné Zuzky Kyprové.

Sestava: Kovářová, Kyprová, Lišaniková, Marková, Masláková, Milichová, Moudrá, Rašková, Šmahlíhlová, Štichauerová, Třeštíková