Derby s Frenštátem za 6 bodů

V sobotu 28. 9. vstoupily do dalšího ročníku Krajského přeboru také ženy, a to domácím utkáním proti Frenštátu p. R. Tyto zápasy bývají vždy s nádechem derby, a nejinak tomu bylo i tentokrát. Hosté z Frenštátu první dva sety dobře odolávaly, ale Štramberačky byly vždy o pár míčů napřed. Svou sílu ukázaly v koncovce druhého setu, kdy i pod hrozbou setballu hostů nic nevzdaly a po vítězstvích 25:21 a 26:24 vedly již 2:0 na sety. Neúspěšná koncovka druhého setu z pohledu Frenštátu zřejmě celé utkání zlomila a ve třetím setu již bylo rozhodnuto, kdo si odnese všechny body za vítězství.

Do druhého utkání vstoupily Štramberačky opět dobře, vyhrály 25:16 a pokračovaly na vítězné vlně. Tu ovšem ukončily hráčky z Frenštátu hned v setu následujícím, kdy zvítězily 25:19. Domácí volejbalistky se ale otřepaly a opět na hřišti ukázaly, že doma nechtějí být poraženy (25:17). Čtvrtý set se vyvíjel v podobném duchu, domácí si vytvořily lichotivý náskok a za stavu 24:17 se zdálo být vše rozhodnuto. Bohužel následoval kolaps celého týmu, nedařil se příjem, ani útok a hosté srovnali na 24:24. Pevnější nervy ukázaly domácí a po vítězství 26:24 si ze sobotního dvojutkání připsaly všech 6 bodů. V dalším kole zajíždějí na hřiště Hlučína v sobotu 5. 10.

Premiéru ve štramberském družstvu si připsala Radka Malíková, stejně jako byla pro potřeby utkání poprvé využita nově pořízená časomíra umístěná ve velké tělocvičně.

Sestava: Bukovská, Lišaniková, Třeštíková, Bezděková, Štichauerová, Soukupová, Malíková, Kyprová, Milichová