Muži smírně s Frenštátem

V sobotu 7.11.2015 vyráželi štramberští volejbalisté k dalšímu dvojutkání v rámci krajského přeboru. Překvapením byla už účast samotná, kdy nakonec vyrazilo 9 hráčů, přesto základní sestava nebyla kompletní. Předchozí utkání nicméně ukázalo, že vítězit se dá i bez opor ze základní sestavy.

Namotivování štramberáci vstoupili nebojácně do prvního setu. Frenštát je vždy vyrovnaným soupeřem, což ukázal hned první set. Přehlídku zajímavých akcí, občasných nepřesností a hodně bojovnosti, kdy skóre se přelévalo raz na jednu, raz na druhou stranu, zakončilo vítězství Štramberka v poměru 36:34. V dalším setu jakoby mírné uspokojení štramberských vedlo k hladkému vítězství domácích 25:14, načež v dalším setu opět v nasazení štramberáci zvítězili 25:23. Nebýt zpackané koncovky 4. setu, mohly být 3 body doma. To se ovšem nestalo, domácí zvítězili 25:19 a šlo se do pátého setu. Tento však štramberáci pustit nechtěli a frenštátské přejeli 15:8 a celkově 3:2.

Druhý zápas byl testem hráčů na jiných pozicích a hráčů z lavičky. Po slušných výměnách ale první dva sety skončily vítězstvím Frenštátu 25:17, 25:12. Po další změně v sestavě štramberští zabrali a zvítězili v setu následujícím 26:24. čtvrtý set bohužel ovládli domácí v poměru 25:16 a celkově 3:1.

Co bylo pozitivní na dvojzápase, tak síla zvládnout koncovky setu, pokud se k nim dopracujeme. Bohužel při odskoku soupeře o větší počet bodů, motivace hrát výrazně klesá.

K utkání nastoupili: Adámek, Bajer J., Bortel, Kotek, Kramoliš, Matulík, Polášek, Sarténa, Socha V.