Po sezoně půstu body proti Pstruží

Tak se povedlo.

Po loňské sezóně, kdy štramberáci svého soupeře ze Pstruží nebyli schopni porazit v ani jednom ze 4 soutěžních (a 1 turnajového) pokusů, se v sobotu 21. listopadu zadařilo.

K prvnímu zápasu nastoupilo štramberské družstvo odhodlaně. Posílení o libera a tudíž s kvalitnější přihrávkou svému soupeři vzdorovali. Nebylo to ale nic platné, protože hosté vždy v koncovkách setů tahali za delší stranu provazu a tak  se zdálo, že po setech 25:22 a 25:21 budou štramberáci opět bez bodu. To si ovšem nechtěli nechat líbit a tak zabrali a vybojovali vítězství 25:19. Do čtvrtého setu nastupovali posílení o toto vítězství a celý set se takto i vyvíjel až do stavu 15:8 pro domácí, kdy si hostující hráč poranil kotník. Protože družstvo hostů dorazilo pouze v 6 lidech, utkání tímto skončilo a štramberáci zvítězili 25:8 a 15:0, celkově pak 3:2.

Do druhého zápasu povolali hostující hráči dalšího spoluhráče, proto se druhý zápas odehrával po delší pauze oproti obvyklým zvyklostem. Na síle hostů nebyla poznat ztráta hráče základní sestavy a proto to domácí měli těžké a sety vyhrávali až ve velmi těsných a vyhrocených koncovkách setů. První set vybojovali 28:26, druhý 25:23. Ve třetím se štěstí přiklonilo k hostujícím hráčům 25:22, aby čtvrtý set patřil domácím opět 28:26 a zápas tak celkově 3:1.

Co bylo jiného ve srovnání s předchozími střetnutími? Lepší poziční hra v poli, příjem, bohužel slabší útočná síla na síti, která domácí dováděla do velmi vyrovnaných koncovek setů.

V utkání nastoupili: Kohut, Kotek, Kramoliš, Matulík, Polášek, Sarténa, Socha V., Šimíček