Přípravy na novou sezónu mužů finišují

Poslední týden zbývá do začátku volejbalové sezóny štramberských mužů. Poslední tréninky v hale jsou ve sportovní atmosféře s nasazením a odhodláním připravit se co nejlépe a v průběhu sezóny podávat nejlepší možné výsledky. Odpovídá tomu i počet hráčů na tréninků, který prozatím neklesl pod 12. Tento počet dává naději na kvalitní tréninkové jednotky.

Už v sobotu 28. září nastoupíme v místní tělocvičně proti mužstvu Metylovic, které po minulé sezóně sestoupily z vyšší soutěže. Začátek to nebude jednoduchý a štramberáci mohou pouze překvapit proti papírově silnějšímu soupeři. Každé utkání začíná za stavu 0:0 a ve sportu často papírové předpoklady neplatí. Věřme, že tomu bude takto i nyní.

Aby vyzkoušeli hru podobnou úrovni krajského přeboru první třídy, zavítali ve čtvrtek 19. září k přátelskému utkání do Nového Jičína. Ačkoliv v neúplné sestavě, předvedli zajímavý a bojovný výkon, přesto tento výkon na hráče Nového Jičína nestačil a ve vyrovnaných koncovkách novojičínští naše družstvo přehráli. Přípravné utkání splnilo svůj účel, i přes neúčast některých hráčů doléčujících si drobné šrámy, aby byli schopni nastoupit od začátku sezóny ke svým utkáním.