Utkání mužů Štramberk - Metylovice

V sobotu 28.9.2013 přijelo do místní tělocvičny družstvo Metylovic aby se utkalo v prvním utkání krajského přeboru mužů s domácími hráči. Metylovice, které v minulé sezóně bojovalo ve vyšší soutěži bylo od počátku papírovým favoritem.

Hned v prvním setu ovšem štramberští svého soupeře zaskočili a zaslouženě po dobrém výkonu zvítězili 25:22. Pak ovšem přišly na řadu soupeřovy chvíle a po setech 25:22 a 25:19 otočili stav utkání na 2:1. Čtvrtý set nevypadal, že by měly nastat komplikace, nicméně štramberské mužstvo v koncovce setu velmi urputně zabojovalo a dosáhlo vítězství 34:32. Tento zvrat dával tušit zajímavou zápletku do pátého setu utkání, což se rovněž potvrdilo. Body přibývaly na obou stranách rovnoměrně a štramberští v koncovce vedli dokonce 10:8. Ani toto vedení však nestačilo na vítězství v utkání a metylovické družstvo zvítězilo 15:10 a celkově v utkání 3:2.

Druhé utkání začalo velkým nástupem štramberských hráčů a po krátké době vedli 2:0 po setech 25:20 a 25:16. Vše se zdálo být jasným utkáním. Bohužel v následujících setech domácí podlehli v koncovkách setů 25:22 a 25:21 a došlo opět na nevyzpytatelný tiebreak. V tomto již domáci nenašli dostatek sil a prohráli 7:15 a celé utkání 2:3.

Zůčastnění diváci, hráči samotní i já jakožto hrající trenér jsme s výkonem byli velmi spokojeni. Tolik nasazení a bojovností, jaké bylo k vidění v tomto utkání bylo přesně to, co v minulé sezóně družstvu chybělo. Věřme, že v nastaveném duchu proběhnou i další utkání a že k dobré hře přibudou i vítězství.

Utkání sehráli: M. Kotek (U), J. Kramoliš (S), L. Matulík (S), V. Socha (N), S. Šimíček (B), J. Štefka (B). Z lavičky náhradníků nás po nemoci podporoval R. Polášek.