Proti Slavii v Ostravě bez bodu

V předehrávce 7. a 8. kola nastoupili štramberáci v úterý 18. října na palubovce ostravské Slavie, účastníkovi loňského ročníku 1. ligy, který po nepřijetí systému hry 1. ligy "propadl" až do krajského přeboru.

Od počátku zápasu byl vidět kvalitativní rozdíl v technické vyspělosti družstev, což se projevilo i na bodovém stavu každého ze setů. Štramberáci se nechtěli nechat zahanbit a ve hře proti výrazně silnějšímu soupeři ukazovali i občasné světlé momenty. Dokazovali si, že i s takovým soupeřem jde hrát a dostávali se do výměn, které občas končily i bodovým ziskem. První dva sety byly s přílišným respektem k soupeři a proto stavy 25:11 a 25:14 byly jasným vyústěním dění na palubovce. Ve třetím setu přidali štramberáci trošku více energie a nadšení, soupeř vystřídal jednoho hráče základní sestavy a hra se vyrovnala. I přesto domácí zvítězili 25:22 a celkově 3:0.

Stejný scénář se opakoval i ve druhém zápase. První dva sety domácí získali hladce 25:11, 25:12. Ve třetím štramberáci přidali a jednu chvíli dokonce vedli 16:13. Koncovku si ale zkušenější soupeř pohlídal a zvítězil i v tomto setu 25:18.

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Motúz V., Motúz M., Polášek, Socha V., Šimíček, Tobola