Marný boj ve Frenštátě

V sobotu 7.února zavítali štramberáci do sousedního Frenštátu s odhodláním přivézt body z prvního utkání jarní části sezóny. Utkání s Frenštátem jsou pravidelně velmi vyrovnaná a s nasazením na obou stranách, odpovídající derby. To se potvrdilo i v prvním zápase, kde všechny odehrané sety se rozhodovaly až v samotných koncovkách. První vítězně pro domácí 25:20, další dva pro štramberské 25:23 a zdálo se být rozhodnuto. Bohužel 4. set skončil opět po dramatické koncovce 25:23 pro domácí a šlo se do rozhodujícího 5. setu. V tom štramberáci vedli 8:6 a měnily se strany, následně ještě 10:8. Pak frenštátští předvedli spanilou jízdu a radovali se z vítězství 15:10 a celkově 3:2. Pro štramberáky to znamenalo 4. prohru 3:2 v sezóně.

Do druhého zápasu se obměnila sestava ve snaze opět dát prostor mládí. Bohužel jako obvykle, jako by štramberským došly síly, tento zápas byl završen jednoznačným vítězstvím 3:0 pro Frenštát po setech 25:22, 25:19, 25:22. Štramberáci si tak z Frenštátu odvezli pouhý bod z prvního zápasu.

K utkání nastoupili: Bajer J., Bortel, Kramoliš M., Matulík, Polášek, Socha V., Šimíček