Pětisetové bitvy mužů proti Pstruží

V sobotu 14. února do Štramberka zavítalo družstvo mužů ze Pstružího, aby zabojovalo o první místo v tabulce krajského přeboru. Papírové předpoklady zněly jasně ve prospěch hostů, stejně jako předchozí výsledek právě na jejich palubovce. O tom, že štramberáci nedají svoji kůži lacino na domáci palubovce, se mohli přesvědčit už v prvním setu, kdy se body přelívaly z jedné strany na druhou, v koncovce pak byl přecejen přesnější soupeř a první set získal v poměru 25:19. Do druhého setu jsme nastoupili s větším odhodláním a razancí a soupeři místy unikli až o 7 bodů. Bohužel opět koncovka byla velmi dramatická, tentokrát příznivě pro domácí 25:22. Celý zápas se nesl v bojovném duchu, třetí set vybojovali opět hosté 25:15, aby 4. set se stal kořistí domácích opět 25:22. Pátý set je tak trošku loterie, kterou v této sezóně moc vyhrávat neumíme a tak i tato koncovka dopadla vítězně pro hosty 15:10.

Ve druhém zápase došlo k experimentování v sestavě a proto první dva sety byly jasnou záležitostí hostů ze Pstružího - 25:14, 25:17. Pak jakoby přišla nová míza a vrácení původní sestavy vedlo k vítězství domácích 25:19, a 25:21. To mělo za následek další 5. set. Přestože při výměně stran domácí vedli 8:7, nakonec prohráli 15:8. To jen potvrdilo asi začarované 5. sety. V této sezóně již 6. prohra v 5. setu a žádná výhra.

K utkání nastoupili: Bajer J., Bajer R., Kramoliš M., Kohut L., Kotek M., Matulík L., Polášek R., Socha V., Šimíček S.