První vyhraná pětisetovka proti Krnovu

V sobotu 28. února vyjížděli štramberští volejbalisté v řádně osekané sestavě k nováčkovi z Krnova. Cesta to byla daleká a možná i proto nezačal první zápas nejlépe. Krnovská nová tělocvična působila obrovské problémy přijímajícím hráčům a 25:11 pro domácí byla krutá sprcha pro štramberáky. Druhý set se hosté začali zvedat, nicméně ani tento set nebyl úspěšný a domácí se opět radovali 25:17. Ve třetím už to vypadalo, že si štramberáci začínají zvykat na prostředí, to se potvrdilo vítězstvím 25:19, aby následně ve stejném poměru zvítězili domácí a celkově 3:1.

Do druhého zápasu po krátké pauze naskočili všichni odhodlaně. Ani vysoké odhodlání nebylo hostům nic naplat a tak první dva sety se stály kořistí domácích v poměru 25:19 a 25:15. Teprve tady došlo k výměně nahrávačů. Tato změna se pozitivně odrazila na příjmu a tím i na útoku a následující dva sety, ač tomu výsledky neodpovídají, byly jednoznačnou záležitostí hostů - 25:20, 25:16. Utkání tedy dospělo do 5. setu, který štramberáci v předchozích 6 utkáních prohráli. S vědomím tohoto nelichotivého výsledku naskočili razantně do utkání. Do stavu 8:x vedli, pak se projevilo opět zaváhání a skóre se otočilo až na 14:10 pro domácí. Nezbývalo než zabojovat, to už za plné podpory domácích početným publikem. Možná i tato podpora domácích, kteří mírně znervozněli, či touha prolomit 6 pětisetových zápasů bez výhry dovedla štramberáky k vítězství 16.14 a celkově 3:2.

V utkání nastoupili: Bajer J., Bortel M., Matulík L., Polášek R., Socha V., Šimíček S.