2 body proti Kozlovicím

V sobotu 28. března nastoupili štramberáci k dalšímu kolu, tentokrát na domácí palubovce proti favoritovi z Kozlovic. Souboje to bývají vyrovnané. Jak už to s domácími v jarní části bývá, opět neměli možnost nastoupit v nejsilnější možné sestavě. Ať už vlivem zranění (V. Socha, R. Bajer) či pracovních povinností (J. Socha, M. Kramoliš).

První zápas začal očekávaným tlakem hostujících Kozlovic a velkým náskokem získaným z počátku setu. Domáci zabojovali a do koncovky šli z vyrovnaného stavu. Tam už ovšem zaúřadovali hosté a zvítězili 25:19. Stejný scénař se opakoval i v následujících dvou setech a tak hosté zvítězili hladce 3:0 po setech 25:21, 25:19.

Do druhého zápasu přišla na řadu změna rolí v domácím družstvu. Tato bohužel ještě nepřinesla kýžené ovoce a výsledkem byl set pro Kozlovice 25:17, další změna ve druhém setu vedla k vítězství 25:21. Pak možná uspokojení z konečně zvládnuté koncovky dovedla hosty k jednoznačnému vítězství 25:15 aby po důkladném proslovu trenéra se domácí zmobilizovali a 4. set získali pro sebe v poměru 25:20. Do pátého setu nastupovali domácí (po připomenutí) s vědomím, že mají vítěznou "šňůru" v pátých setech - celkem 1. Do stavu 3:3 se hrál vyrovnaný volejbal, pak se zranil hráč Kozlovic a štramberáci tohoto využili a do výměny stran šli za stavu 8:3. Následně již ukázněnou a "vyztrátovanou" hrou dotáhli set do vítězného konce 15:11 a celkově 3:2 pro Štramberk.

Ve druhém zápase byla viditelná opět velmi dobrá obranná práce na síti, která štramberské družstvo zdobila v minulé sezoně. Bohužel obrana v poli již tolik radosti nedává a je třeba na ní intenzivně zapracovat.

V utkání nastoupili: I. Adámek, J. Bajer, M. Bortel, L. Kohut, M. Kotek, L. Matulík, R. Polášek, S. Šimíček. Trenér: V. Socha