Mistr poražen poprvé v sezóně

V sobotu 11.dubna zajížděl do štramberské tělocvičny již nyní jistý vítěz soutěže, který za celou sezónu neokusil hořkost bezbodové porážky. Na první zápas proto štramberáci upnuli všechny své síly a nastoupili tuto sezónu v nejsilnější možné sestavě a to vůbec poprvé. Tento počin se ukázal jako klíčovým a první dva sety domácí ukazovali, že mohou hrát se špičkou soutěže nátlakový, bojovný a útočný volejbal. Hráči Metylovic nenašli zbraně na koncentrovanou a důraznou hru domácích a proto se z vítězství v prvních dvou setech radovali štramberáci v poměru 25:20 a 25:17. Ve třetím setu, jakoby přišla euforie z ukořistění bodu prozatím neporaženému soupeři, domáci citelně polevili a okusili sílu mistra - 25:16. Po tomto setu na lavičce proběhlo vysvětlení důležitostí plné koncentrace a nasazení. Set tomu odpovídal, místy až 8 bodový náskok se nakonec dotáhl do těsné koncovky, zvládnuté domácími hráči v poměru 25:21 a celkově utkání 3:1 ve prospěch Štramberka. Tomuto utkání přihlíželo téměř 20 diváků, což je rovněž divácký rekord v této sezóně.

Do druhého zápasu domácí nastoupili již bez svých dvou výrazných opor (R. Bajer, S. Šimíček) a přestože ve druhém setu vedli až do koncovky rozdílem až 5 bodů, tuto nezvládli a druhý zápas prohráli 3:0 po setech 25:14, 25:22, 25:19.

V utkání nastoupili: Bajer J., Bajer R., Kohut, Kotek, Kramoliš M., Matulík, Polášek, Socha V., Šimíček, z lavičky podporoval Adámek.