Z prvních dvou utkání pouze bod pro muže

Sezóna štramberským mužům začala v sobotu 3.10. na palubovce družstva Pstruží. Hned první set dával naději štramberským se vytáhnout proti favoritovi a vítězství 25:17 vypadalo, že se po mnoha letech podaří Pstruží doma obrat o body. Pak ale nastaly nepřesnosti a chyby v příjmu a výsledkem bylo vítězství Pstružího 3:1.

Do druhého zápasu, posilnění o domácí pochutiny, nastupovali štramberští odhodlaně. Bohužel se opět nevyvarovali základních chyb a přestože 2. set vyhrálí 25:18, nebylo to nic platné, i druhý zápas ovládli domácí v poměru 3:1.

Poté se družina místních přesunula do rodného Štramberka, kde proběhlo zahájení volejbalové sezony, které se mnohým protáhlo do brzkých ranních hodin.

V utkání nastoupili: Adámek, Bajer J., Bortel, Kohut, Kramoliš, Matulík, Socha, Šimíček

Následující víkend štramberáci přivítali na domácí palubovce dalšího z favoritů soutěže, družstvo Dolního Benešova. První zápas byl bojovný, s řadou nepřesností na domácí straně. Nicméně všechny sety byly vyrovnané a rozhodovalo se v koncovkách. Bylo vidět, že zařazení občasné teoretické výuky do tréninku prospívá nejen nováčkům ve štramberském dresu, ale i dlouholetým oporám. První zápas skončil výhrou Dolního Benešova 3:0 po setech 25:20, 25:16, 25:22.

Do druhého zápasu se vstupovalo s čistou hlavou a po dobře zahraném posledním setu v předchozím utkání i s novým systémem, který soupeře chvílemi matl (2 nahrávači - jeden skrytý). Přesto úvod zápasu patřil opět favoritovi 25:14, 25:23. Pak došlo k zpřesnění hry a pravděpodobně rozehrání domácích. Výsledkem byly dva vítězné sety 25:17, 25:19. Za stavu 2:2 bylo jasné, že utkání rozhodne pátý set. Přestože počátek vypadal vyrovnaně, už při změně stran bylo jasné, že domácí budou tahat za kratší konec. To se nakonec potvrdilo a pátý set se stal kořistí D. Benešova 15:6. Celkově tedy 3:2.

V utkání nastoupili: Adámek, Bajer J., Kramoliš, Matulík, Polášek, Sarténa, Socha V., Šimíček