Úspěšný test na kopřivnickém turnaji

V sobotu 22. srpna 2015 se štramberští muži vypravili na tradiční volejbalový turnaj do Kopřivnice. 29. ročník turnaje byl co do účasti družstev slabší než loni. Sešlo se 8 mužských a 6 ženských družstev. Muži hráli na 2 vítězné sety do 25. bodů ve dvou skupinách po 4, z nichž 2 nejlepší postupovali do finalové skupiny a 2 nejslabší do skupiny o 5. - 8. místo. Ženy odehrály skupinu o 6 družstvech.

Muži dostali do skupiny družstva Markgroeningenu, Kopřivnice starých a extraligových dorostenců ŠSK Beskydy. Po hladkém vítězství 2.0 proti Markgroeningenu nastoupili štramberáci proti ŠSK Beskydy. Vyrovnaný zápas, po 1. prohraném setu a 2. vyhraném setu, se rozhodoval až v tie-braku 3. setu, kdy štramberáci prokázali vyšší psychickou odolnost a zvítězili 16:14. Tento zápas de facto rozhodl o postupujících ze skupiny. Následně se štramberáci utkali ještě s družstvem Kopřivnických starých, kde i přes chuť podlehli 2.0. Ke zklamání štramberáků, se následně hrála finálová skupina (což nebylo jasné od počátku) a výsledky ze základních skupin se započítavaly.

Z výše uvedeného je jasné, že štramberáci postoupili do finálové skupiny a v prvním zápase podlehli družstvu Svinova 2:0 - tento soupeř je na kopřivnickém turnaji tradičním ničitelem štramberských ambicí. Poslední zápas turnaje s družstvem Homolků (3 hráči Frenštátu, 1NJ, 1 Odry, 1Homolků), štramberáci ovládli hladce 2:0. Tento výsledek zajistil štramberákům zasloužené umístění na bedně.

Ocenění za 3. místo přebral kapitán družstva V. Socha. Z turnaje vzešlo několik podnětů pro další přípravu - i s nekompletním kádrem jsme schopni uhrát rozumný výsledek, nicméně je třeba zapracovat na motivaci, technice a fyzické připravenosti před další sezonou.

Družstvo nastoupilo ve složení: Adámek I., Adámek J., Kramoliš M., Matulík L., Polášek R., Sopuch J., Socha V.