První předsezónní test mužů na turnaji v Raškovicích

V neděli 16. srpna vyrazili štramberští muži na turnaj do Raškovic. Hráče přivítalo překvapivě hezké počasí a obrovská účast. Celkem se zúčastnilo 21 mužských družstev. Od počátku bylo překvapením, že úroveň turnaje je velmi vysoká. Družstev, která byla srovnatelná s úrovni krajského přeboru 2. třídy, by člověk spočítal na prstech jedné ruky. Ostatní družstva tuto úroveň vysoce převyšovala. Na turnaji se objevili dokonce někteří extraligoví hráči mužských a celé družstvo dorosteneckých extraligových juniorů. Družstva byla rozlosována do 4 čtyřčlenných družstev a jednoho pětičlenného družstva.

Štramberáci se dostali do čtyřčlenného družstva s družstvy Avangers (složeno minimálně ze 2 hráčů hrajících minulou sezonu extraligu), Pstruží a Bobrovy koule (hráči 2NL). Hrálo se na 2 hrané sety do 20 bodů, ze skupin postupovalo celkem 8 družstev do čtvrtfinále.

V prvním utkání, které přišlo po dešti, se štramberáci utkali s týmem Avengers. Štramberáci bojovali, ale soupeř byl na technicky vyšší úrovni a ač štramberáci 3/4 setů drželi se soupeřem krok, chvílemi i vedli, zápas skončil výhrou 2:0 pro soupeře.  Do druhého utkání, proti známým hráčům Pstružího, nastoupili s odhodláním. Volejbal se hrál velmi vyrovnaný, nicméně ani v tomto zápase se štramberákům nepodařilo ukořistit set a zápas skončil 2:0 pro Pstruží. Ve třetím zápase, možná s vědomím, že o nic nejde, došlo k poklesu morálky a tak si družstvo Bobrovy koule odneslo hladké vítězství rovněž 2:0. Pro štramberáky turnaj tímto zápasem skončil.

Polehčující okolností může být, že štramberáci nejeli v nejsilnější sestavě a naopak několik klíčových hráčů chybělo.

Turnaje se zúčastnili: Adámek, Bortel, Kohut, Polášek, Socha V., Šimíček

Další příprava bude probíhat na turnaji v Kopřivnici 22.8. Věříme, že jak družstvo mužů tak družstvo žen dosáhne hezkých výsledků.