Žáci zahájili sezónu kvalifikaci a prvními turnaji

Po letech půstu na poli mládežnických družstev se v této sezóně do soutěže přihlásilo družstvo chlapců do dvou mládežnických soutěží. Vzhledem k věkovému rozptylu se zvolila soutěž krajského přeboru staršího žactva (2008 a mladší) a okresní soutěž kadetů (2006 a mladší).

V soutěži starších žáků mají za sebou štramberáci první kvalifikační turnaj, kde okusili "jak se hraje volejbal" od loňského vícemistra - družstva Nového Jičína, béčka loňského mistra z Frýdku Místku, Volejbalové akademie Olomouc a tradiční volejbalové bašty z Palkovic. V této konkurenci neměli naší "začátečníci" velké šance na úspěch a skončili na 5. místě.

Kvalifikace v soutěži starších žáků slouží k rozčlenění družstev do "výkonostních" skupin. V letošním roce je přihlášeno 20 družstev napříč krajem. Naší kluci si po výkonu v kvalifikaci vybojovali skupinu E, kde 23. října nastoupí proti družstvům Frenštátu, Hlučína a akademie Havířov.

15. října se rozběhl i okresní přebor kadetů (U18) Frýdek Místek, kde na prvním turnaji hraném na 3 hrané sety naší kluci vzdorovali starším klukům z Palkovic a Frýdlantu. Obě tato družstva byla nad síly našeho výběru a výsledek byl shodně 3:0 pro soupeře.

Tato soutěž se odehraje v 9 turnajích, kdy pořadatelství bude rotovat mezi všemi zúčastněnými týmy.