Žáci bodovali v prvním turnaji

V neděli 23. října nastoupili štramberští žáci ke svému prvnímu turnaji v rámci krajského přeboru starších žáků. Hrálo se ve Frenštátě a soupeři jim kromě domácích byli ještě hráči Havířova a Hlučína.

V prvním setu zápasu proti Hlučínu byli naši kluci ještě mírně nervózní, což se podepsalo na výsledku 25:14 pro soupeře. Ve druhém setu se kluci soupeřovi vyrovnali a dokonce vyhráli svůj první set 25:18. Po tomto úspěchu se šlo do jejich první zkrácené hry, kde si soupeř hru pohlídal a zvítězil těsně 15:11.

V prvním setu druhého zápasu neměli naši kluci slitování s domácím Frenštátem, který nenechali nadechnout a zvítězili 25:10. Po tomto přesvědčivém vítězství došlo k uspokojení se z vlastního výkonu a překvapivé prohře 25:20, načež museli štramberáci do další zkrácené hry, kterou přesvědčivě ovládli 15:6.

V prvním setu posledního zápasu než se naši kluci probudili, byl konec setu 25:8. Ve druhém setu sice probuzení přišlo a set došel do těsné koncovky, ale Havířov už nic neponechal náhodě a zvítězil 25:23.

Kluci tak mají první zkušenost s výkonostně podobnými soupeři a taky si připsali první vítězství, které určitě podpoří motivaci a chuť v tréninku a dalších zápasech.