Turnaj okresního přeboru U18 ve Štramberku

V neděli 27. listopadu proběhl druhý turnaj okresního přeboru FM hráčů do 18 let (U18), tentokráte na domácí palubovce.

V prvním zápase nastoupili domácí hráči proti týmu Palkovic. První dva sety byly jednoznačnou záležitosti Palkovic, aby se domácí ve třetím setu vzchopil a soupeře řádně potrápili. Dokonce v koncovce vedli 24:23. Bohužel závěr jim nevyšel a utkání prohráli celkově 0:3.

Ve druhém zápase se utkali hráči Palkovic a Frýdlantu, kde 3:0 zvítězil Frýdlant.

V posledním utkání nastoupili domácí hráči proti hráčům Frýdlantu. Opět se opakovala hra podobně jako proti Palkovicím, kdy první dva sety domácí nenašli žádný recept na starší hráče Frýdlantu a až ve třetím setu se na chvíli dokázali svému soupeři rovnat. I přesto prohráli 20:25 a celkově 0:3.

Naší kluci v této soutěži sbírají herní zkušenosti proti věkově starším soupeřům a proto se cení i nasazení, bojovnost a týmový duch, což domácím určitě nechybělo. Obzvláště v situaci fanouškovské podpory z řad rodičů.

Žáci ve druhém turnaji bez úspěchu

V neděli 13. listopadu vyrazili štramberští mladíci ke svému druhému turnaji v KP starších žáků do Frenštátu. 

V devět hodin nastoupili proti Blue Volley Ostrava B a v relativně vyrovnaném souboji nakonec prohráli 2:0 po setech 25:18, 25:20.

Druhé utkání odehráli proti domácímu Frenštátu. Zde oproti minulému turnaji nepotvrdili svou formu a hráči Frenštátu odvedu zvládli 2:1 po setech 24:26, 25:17, 15:12.

Třetí utkání odehráli proti Krnovu (Slezská Orlice), kterému podlehli 2:0 po setech 25:18 a 25:20.

Největší trápení bylo s vlastním servisem, který se klukům nedařil a dostávali své soupeře na koně. Věříme, že příští turnaj dopadne lépe.

Žáci bodovali v prvním turnaji

V neděli 23. října nastoupili štramberští žáci ke svému prvnímu turnaji v rámci krajského přeboru starších žáků. Hrálo se ve Frenštátě a soupeři jim kromě domácích byli ještě hráči Havířova a Hlučína.

V prvním setu zápasu proti Hlučínu byli naši kluci ještě mírně nervózní, což se podepsalo na výsledku 25:14 pro soupeře. Ve druhém setu se kluci soupeřovi vyrovnali a dokonce vyhráli svůj první set 25:18. Po tomto úspěchu se šlo do jejich první zkrácené hry, kde si soupeř hru pohlídal a zvítězil těsně 15:11.

V prvním setu druhého zápasu neměli naši kluci slitování s domácím Frenštátem, který nenechali nadechnout a zvítězili 25:10. Po tomto přesvědčivém vítězství došlo k uspokojení se z vlastního výkonu a překvapivé prohře 25:20, načež museli štramberáci do další zkrácené hry, kterou přesvědčivě ovládli 15:6. 

V prvním setu posledního zápasu než se naši kluci probudili, byl konec setu 25:8. Ve druhém setu sice probuzení přišlo a set došel do těsné koncovky, ale Havířov už nic neponechal náhodě a zvítězil 25:23.

Kluci tak mají první zkušenost s výkonostně podobnými soupeři a taky si připsali první vítězství, které určitě podpoří motivaci a chuť v tréninku a dalších zápasech.

Žáci zahájili sezónu kvalifikaci a prvními turnaji

Po letech půstu na poli mládežnických družstev se v této sezóně do soutěže přihlásilo družstvo chlapců do dvou mládežnických soutěží. Vzhledem k věkovému rozptylu se zvolila soutěž krajského přeboru staršího žactva (2008 a mladší) a okresní soutěž kadetů (2006 a mladší).

V soutěži starších žáků mají za sebou štramberáci první kvalifikační turnaj, kde okusili "jak se hraje volejbal" od loňského vícemistra - družstva Nového Jičína, béčka loňského mistra z Frýdku Místku, Volejbalové akademie Olomouc a tradiční volejbalové bašty z Palkovic. V této konkurenci neměli naší "začátečníci" velké šance na úspěch a skončili na 5. místě.

Kvalifikace v soutěži starších žáků slouží k rozčlenění družstev do "výkonostních" skupin. V letošním roce je přihlášeno 20 družstev napříč krajem. Naší kluci si po výkonu v kvalifikaci vybojovali skupinu E, kde 23. října nastoupí proti družstvům Frenštátu, Hlučína a akademie Havířov.

15. října se rozběhl i okresní přebor kadetů (U18) Frýdek Místek, kde na prvním turnaji hraném na 3 hrané sety naší kluci vzdorovali starším klukům z Palkovic a Frýdlantu. Obě tato družstva byla nad síly našeho výběru a výsledek byl shodně 3:0 pro soupeře.

Tato soutěž se odehraje v 9 turnajích, kdy pořadatelství bude rotovat mezi všemi zúčastněnými týmy.

Žákovský turnaj v Raškovicích

Na Malou cenu Beskyd 2022 jsme vyslali jedno družstvo žáků. Celého turnaje se zúčastnilo 67 družstev napříč republikou. V žákovské kategorii nastoupilo 11 družstev včetně výběru Moravskoslezského kraje, který celý turnaj vyhrál.

Ve skupině kluci narazili na známého soupeře z Raškovic, Red Volley Frýdlant nad Ostravicí a Blue Volley Ostrava. Všichni soupeři byli nad síly našeho výběru. Není se moc co divit, Ostrava skončila druhá a Frýdlant 3. v rámci celého turnaje. Obě družstva skončila v rámci krajského přeboru v TOP 5.

I přes další prohry na turnaji, kluci stále čerpají z nadšení ze soutěžních utkání a pokroky jsou vidět i na trénincích.

I z tohoto turnaje máme k dispozici několik fotografií v galerii zde.

Žáci v Hodslavicích

V sobotu 11. června jsme vypravili 2 družstva žáků k jejich prvnímu turnaji a první konfrontaci se soupeři. Tradiční turnaj, Memoriál Josefa Matějů, pod záštitou MS krajského svazu pořádal oddíl TJ Hodslavice.

Žákovskou část reprezentovalo 5 družstev z našeho kraje. Obzvláště proti družstvu Nového Jičína „A“, které v letošní sezóně obsadilo 2. místo v krajském přeboru, naši mladí moc šancí na úspěch neměli. Stejně tak s Jičínským béčkem, bylo o vítězi rozhodnuto velmi brzy. Vyrovnaným soupeřem pro naše kluky bylo družstvo Raškovic, se kterým naše béčko remizovalo a áčko těsně prohrálo. Tím, že souboj Štramberk A proti Štramberk B skončil výhrou áčka, obsadila naše družstva čtvrtou a pátou příčku.

Důležité bylo, že kluci konečně zažili atmosféru soutěžního utkání a s novými dresy se opětovně ukázal Štramberk na mapě mládežnického volejbalu.

Volejbalové momenty byly zachyceny na fotografiích a jsou k dispozici ve fotogalerii zde.