Letní soustředění 2023

Na konci srpna zahájilo žákovské družstvo svou přípravu na následující sezónu. Soustředění se tentokrát odehrálo na štramberské půdě. Kvůli nepřízni počasí se soustředění odehrálo v místní tělocvičně. 

Pod vedením nových trenérů Katky a Míry se naši mladí učili novým dovednostem, získávali kondici a opakovali přes prázdniny zapomenuté volejbalové prvky.

Pro ukázku cvičení a některých okamžiků ze soustředění, se můžete podívat zde.

Žáci zakončili své působení v první sezóně KP

Štramberští žáci nastoupili 12. března v Raškovicích ke svému poslednímu turnaji krajského přeboru. Po získání zkušeností i z vyšší skupiny, nyní předvedli dobrý výkon a sehráli 3 vyrovnaná utkání.

V prvním kole proti domácím Raškovicím sice nenašli recept na soupeře s více zkušenostmi a prohráli 2:0 po setech 25:11 a 25:19. Ve druhém zápase hráli naší kluci v derby proti Frenštátu, kde své zkušenosti zúročili a hladce zvítězili 2:0 po setech 25:13 a 25:14. V posledním zápase proti Hlučínu, se kterým jsme se potkávali po celou sezónu se odehrálo vyrovnané utkání, které naši kluci nakonec ukořistili v tiebreaku a skončili na pěkném 2. místě v tomto turnaji. (23:25, 25:12, 15:9)

Celkově kluci skončili na 19. místě v rámci krajského přeboru.

Kadeti ve Frýdlantu bez úspěchu

V sobotu 17. prosince vyrazili naší starší žáci a kadeti na turnaj okresního přeborů kadetů do Frýdlantu, aby se utkali s družstvy Frýdlantu a Palkovic.

Frýdlant nedal naším klukům vůbec žádnou šanci a po hladkém průběhu a setech 25:11, 25:10, 25:8 se radoval z vítězství 3:0.

Trošku lepší projev ukázali naši kluci v utkání proti Palkovicím, ale ani toto zlepšení nepřineslo kýžený úspěch. Po setech 25:19, 25:12 a 25:9 se z vítězství 3:0 radovali hráči Palkovic.

Celý turnaj na domácí palubovce ovládl Frýdlant, který v posledním zápase hladce zdolal i družstvo Palkovic.

Příští turnaj proběhne 21. ledna opět ve Frýdlantě a snad naší kluci podají lepší výkon.

Postup ve 3. turnaji žáků

V neděli 11. prosince proběhl další turnaj krajského přeboru starších žáků. Tentokrát se družstva sešla ve štramberské tělocvičně aby poměřily síly.

Štramberáci využili známosti domácího prostředí a velké podpory fanoušků z řad rodičů a spoluhráčů a při svých utkáních předváděli místy až neobvyklé výkony. V prvním zápase porazili v derby družstvo Frenštátu dvakrát 25:17. Ve druhém utkání překvapivě ve velmi napínavých koncovkách porazili volejbalovou akademii Havířov 25:21 a 26:24, aby poté totálně propadli s družstvem Hlučína 25:13 a 25:10. I přes toto zaváhání se umístili na druhém místě na tomto turnaji. 

Třetí kolo turnaje bylo posledním, kdy postupovala, ale i sestupovala dvě družstva, což zahrálo do karet naším klukům a poprvé v sezóně postoupili do vyšší skupiny.

Turnaj okresního přeboru U18 ve Štramberku

V neděli 27. listopadu proběhl druhý turnaj okresního přeboru FM hráčů do 18 let (U18), tentokráte na domácí palubovce.

V prvním zápase nastoupili domácí hráči proti týmu Palkovic. První dva sety byly jednoznačnou záležitosti Palkovic, aby se domácí ve třetím setu vzchopil a soupeře řádně potrápili. Dokonce v koncovce vedli 24:23. Bohužel závěr jim nevyšel a utkání prohráli celkově 0:3.

Ve druhém zápase se utkali hráči Palkovic a Frýdlantu, kde 3:0 zvítězil Frýdlant.

V posledním utkání nastoupili domácí hráči proti hráčům Frýdlantu. Opět se opakovala hra podobně jako proti Palkovicím, kdy první dva sety domácí nenašli žádný recept na starší hráče Frýdlantu a až ve třetím setu se na chvíli dokázali svému soupeři rovnat. I přesto prohráli 20:25 a celkově 0:3.

Naší kluci v této soutěži sbírají herní zkušenosti proti věkově starším soupeřům a proto se cení i nasazení, bojovnost a týmový duch, což domácím určitě nechybělo. Obzvláště v situaci fanouškovské podpory z řad rodičů.

Žáci ve druhém turnaji bez úspěchu

V neděli 13. listopadu vyrazili štramberští mladíci ke svému druhému turnaji v KP starších žáků do Frenštátu. 

V devět hodin nastoupili proti Blue Volley Ostrava B a v relativně vyrovnaném souboji nakonec prohráli 2:0 po setech 25:18, 25:20.

Druhé utkání odehráli proti domácímu Frenštátu. Zde oproti minulému turnaji nepotvrdili svou formu a hráči Frenštátu odvedu zvládli 2:1 po setech 24:26, 25:17, 15:12.

Třetí utkání odehráli proti Krnovu (Slezská Orlice), kterému podlehli 2:0 po setech 25:18 a 25:20.

Největší trápení bylo s vlastním servisem, který se klukům nedařil a dostávali své soupeře na koně. Věříme, že příští turnaj dopadne lépe.