Štramberští muži připraveni na sezónu

Tak už je to tady. V sobotu 23. září nastoupili štramberští muži ke svému prvním zápasu nové sezóny. Jak soupeře jim rozpis určil juniory z Frýdku Místku.

Štramberáci natěšení na volejbal po dlouhé předsezónní přípravě nastoupili hned ve 12 lidech a svého soupeře v obou zápasech k ničemu nepustili a jednoznačně zvítězili 2x 3:0.

muži Štramberk 2023

Horní řada zleva: Motúz V., Šimíček S., Socha V., Kramoliš M, Holub T., Motúz M.

Spodní řada zleva: Kohut L., Kramoliš T., Polášek R., Komorovský F., Koptík T.

Leží: Socha J.

Na snímku chybí Tobola P.

 

Zakončení sezóny proti Pstruží

V sobotu 18. března nastoupili štramberáci ke svému poslednímu utkání probíhající sezóny. A nebyla to ledajaká rozlučka. Chlapi si chtěli evidentně dost zahrát a vylepšit svou bilanci.

Soupeře svou vytrvalou hrou přitlačili do těžké defenzívy, tvrdými útoky a dlouhými vyměnami vyčerpávali. Na soupeři bylo znát, že tahá za kratší konec provazu. Škoda že toto zdání nepřineslo očekávaný výsledek a soupeři byli naším více než dobrým soupeřem. Tradičně je zdobilo vybírání útoků, někdy až za hranici chápání. První set po tuhém boji patřil soupeři 26:24, pak se ukázala převaha domácích a dva sety získali 25:14 a 25:23. Nepochopitelné selhání ve čtvrtém setu dostalo hostující zpět do hry 25:15. I po tomto výsledku domácí nepolevili a v pátém setu vyhráli svůj vůbec první pětisetový zápas po setu 15:10.

Ve druhém zápase se štramberáci do svého soupeře opět zakousli a první dva sety vyhráli 25:22 a 25:20. Vypadalo to na rychlý konec, ovšem i nyní se soupeř vzpamatoval a dokonalým obratem domácí obral o body po setech 25:21, 25:17 a 15:7.

Po tomto dvojutkání štramberáci zakončili sezónu na výborném 5. místě a v následujících dohrávkách už se na jejich umístění nic nezmění.

V utkání nastoupili: Komorovský, Kohut, Kramoliš M., Kramoliš T., Motúz V., Motúz M., Polášek, Socha J., Šimíček. Trenér: Pustka

Doma proti lídrovi z Ostravy bez bodu

Neobvykle ve středu 21. prosince přijeli do místní tělocvičny hráči ostravské Slávie, ještě loni hrající 1. ligu mužů.

Již předchozí měření sil leccos ukázalo z umění obou soupeřů a i tento souboj nabídl zajímavé momenty. Obzvláště druhý set prvního zápasu, kdy štramberáci vedli v koncovce 24:23 a měli svého soupeře tak říkajíc na lopatě. Bohužel nekvalitní servis domácích posadil soupeře na koně i v tomto setu. Celkově zvítězili hráči Ostravy 3:0 po setech 25:10, 26:24, 25:9.

Druhý zápas byl malinko vyrovnanější, ale ani v tomto neponechali hráči Ostravy nic náhodě a štramberáky ani jednou do koncovky nepustili a zvítězili 3:0 po setech 25:18, 25:14, 25:20.

V občasných záblescích domácích byly vidět i zajímavé výměny, které končívaly častěji jako kořist domácích. Bohužel těchto záblesků nebylo dost na vítězství v zápase.

 

V utkání nastoupili: Kohut, Kramoliš M., Motúz M., Motúz V., Polášek, Socha V., Tobola, Šimíček, trenér: Pustka

Šest bodů ze Pstružího

4. prosince vyrazili muži do Pstružího. Tradičního soupeře, se kterým v posledních sezónách moc bodů nebylo. Poslední body štramberáci přivezli v roce 2019 a to jen za výhru v jednom zápase. 

O to překvapivější bylo dvojité vítězství. Nejednalo se však o nic jednoduchého, přestože hned první set štramberáci vyhráli 25:15, poté se malinko ukolébali a prohráli 25:19, aby ve třetím a čtvrtém setu opět zabrali a zvítězili 25:19 a v euforii 25:12 a celkově 3:1.

Druhý zápas nabídl drama hned v prvním setu, kde štramberáci urvali koncovku 26:24, V následujícím setu zabral soupeř a zvítězil 25:22 a poté se již opakovala situace z prvního zápasu a dva vítězné sety pro štramberáky v poměru 25:17 a 25:18 a celkově 3:1.

Důležitých 6 bodů pomohlo štramberákům strávit Vánoční svátky na pěkném 4. místě v krajském přeboru.

V utkání nastoupili: Kohut, Kramoliš M., Motúz M., Motúz V., Polášek, Tobola, Šimíček, trenér: Pustka

Plný počet bodů doma proti Hlučínu

V sobotu 26. listopadu přijeli do Štramberka hráči Hlučína, kteří nahradili původně přihlášené družstvo Dolního Benešova. V družstvu byli někteří hráči D. Benešova společně s "omladinou" Hlučína.

První set byl i díky nedochvilnosti soupeřů snadným soustem pro domácí hráče, kteří s přehledem zvítězili 25:16. Další dva sety již tak jednoznačné nebyly, ale domácí si své vedení pohlídali a oba sety skončily 25:23 a celkem 3:0 pro Štramberk.

Po tomto jednoznačném vítězství se nastoupilo do druhého zápasu a výraznější změny, až na nepovedený druhý set, ve hře nebylo. Štramberáci byli překvapivě bojovní v poli, přesvědčiví na útoku i obraně a úspěšní i na servise. Utkání skončilo 3:1 pro domácí hráče po setech 25:17, 22:25, 25:15, 25:21.

Štramberáci předvedli dobrou formu z předchozích zápasů a získali plný počet bodů z domácí palubovky.

 

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Motúz M., Motúz V., Kramoliš T., Polášek, Socha J., Socha V., Tobola, Šimíček

Pný bodový zisk doma proti Odrám

V sobotu 19.11. odehráli štramberáci na domácí palubovce odložené utkání z 15. října proti družstvu Oder.

Štramberská lavička ve velkém počtu a možnostmi volby hráčů trenérem nenechala od počátku nic náhodě a hned od prvního setu svého soupeře tlačila k vítězství. Důrazný servis a přesvědčivý útok byly základem hladkého vítězství 3:0 po setech 25:18, 25:23 a 25:16.

Začátek druhého zápasu se odvíjel podobně jako první zápas. První set štramberáci brali velmi přesvědčivě 25:12. Poté se trošku ukolébali a nechali hrát soupeře, přesto i druhý set ukořistili v poměru 25:22. Až ve třetím setu si připsali hostující hráči první úspěch a zvítězili 25:21. Na to štramberáci zareagovali střídáním a oživením herního projevu, aby čtvrtý set získali 25:18 a celkově 3:1.

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Kramoliš M., Motúz M., Motúz V., Polášek, Socha V., Tobola, Šimíček, trenér: Pustka