Konec sezóny na vítězné vlně

V sobotu 3. března dorazili do Štramberka hráči Oder k odvetnému utkání play off o konečné 9. místo. Domácí hráči, posilnění o obrovský náskok díky vítěznému dvojutkání na palubovce Oder, vstoupili do zápasu uvolněně. Bohužel první sety nejsou silnou doménou štramberáků a ne jinak tomu bylo i v tomto zápase. Ač štramberáci bojovali, nepřesnosti na servise a při příjmu způsobily, že koncovku získali hostující hráči v poměru 25:23. Rozehřátí v koncovce prvního setu způsobilo, že štramberáci výrazně zpřesnili svou hru a ukázali to, co je zdobilo i na palubovce Oder - přesvědčivá hra na síti. Nebylo se čemu divit, že následující tři sety získali hladce 25:14, 25:15, 25:20 a celkově tedy 3:1.

Po této výhře měli štramberáci jistotu konečného 9. místa v krajském přeboru, což je zlepšení o 3 místa oproti předchozí sezóně.

Do druhého zápasu nastupovali štramberáci v obměněné sestavě. Změna oproti prvnímu setu předchozího zápasu se nekonala. Štramberáci opět nepřesnostma a velmi napínavou koncovkou darovali set soupeři 25:27. Další set, jakoby si štramberáci vzpomněli na předchozí zápas a hostující hráče zcela přehráli 25:14. Ve třetím setu opět ztráta koncentrace a vítězství soupeře 25:21. Po této hře jako na horské dráze došlo ke střídání domácích, hra se mírně zklidnila a štramberáci navázali na dobré výkony z předchozích zápasů a set získali 25:17, aby následně v dramatické koncovce pátého setu urvali vítězství 16:14 a celkově 3:2.

Tímto vítězstvím si štramberáci zvýšili sebevědomí a protáhli vítěznou vlnu na 6 zápasů v řadě.

 

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Matulík, Motúz, Polášek, Sarténa, Socha V., Socha J., Šimíček

 

První kolo play off pro muže za 100%

V sobotu 17.2. zajížděli štramberští muži k prvnímu dvojutkání play off do Oder. Štramberáci hrají o finální umístění o 9. - 10. místo, kdy zápasy se hrají na 3 vítězná utkání.

Ač ve značně osekané sestavě, štramberáci přijeli do Oder ukořistit alespoň nějaký bod, pro pozdější domácí odvetu. Hned první set naznačil, že hráči Oder nebudou snadným soupeřem, přesto ale budou soupeřem vyrovnaným. Bohužel v koncovce po sérii nepřesností přišli štramberáci o první set 18:25. Následující set se odehrával v podobném duchu, až při jednom z oddechových času na lavičce přišel názor - "dej to výše". Tento pokyn jako by byl klíčovým - štramberáci i přes velmi chabou hru v poli a nedobrý příjem si uvědomili svou výškovou převahu a začali domácí hráče přehrávat. Koncovka druhého setu byla v utkání rozhodující. Štramberáci přetlačili soupeře ze stavu 13:17 na konečný stav 25:21. Tento vítězný set potvrdil správnost volby využití výškové převahy a štramberáci tak dále pokračovali v sebevědomé hře na síti. Toto vedlo k vítězství v následujících setech 25:22 a 25:23, celkově tedy 3:1.

Protože v Odrách nebylo nikde nic otevřeno, druhé utkání bylo zahájeno po velmi krátké pauze. Štramberáci stále se stejnou hrou - výborná hra na síti, chabá hra v poli - přehrávali soupeře a vybojovali koncovku prvního setu 29:27, obdobně i koncovku druhého setu 25:22. Jakoby mírné uspokojení zavládlo ve třetím setu, kdy štramberáci vedli 24:19 a zápas se zdál byt rozhodnut. Domácí zabojovali (lehkým podáním upodávali neschopné štramberské přijímače) a otočili set na 26:24. Šlo se tedy do 4. setu, kde štramberáci už si nenechali pokazit koncovku setu a zvítězili 25:21 a celkově 3:1.

Po tomto dvojutkání, kdy štramberáci získali maximální možný počet bodů, bude odveta probíhat na štramberské palubovce 3.3. od 10h.

 

V utkání nastoupili: Bajer J., Bayer P., Motúz V., Socha V., Socha J., Šimíček S.

Doma s Beskydami vítězně za 5 bodů

V sobotu 20. ledna nastoupili muži k poslednímu utkání základní části probíhající sezóny. A to k utkání klíčovému, kde se rozhodovalo o nasazení do play off. Od počátku bylo jasné, že vzhledem k vyrovnanému skóre s pronásledovateli z Kozlovic, musí domácí porazit družstvo Frýdku Místku v ideálním případě s plným bodovým ziskem.

Utkání bylo od počátku vyrovnané, ale domácí věděli o co se hraje a svoji roli plnili na jedničku. Nebylo tedy divu, že za hodinu bylo po všem a domácí brali tři body za výhru 3:0 po setech 25:23, 25:19, 25:22.

Do druhého utkání nastoupili i hráči z lavičky a první dva sety byly jednoznačnou záležitostí domácích. 25:16 a 25:17. Pak jakoby se domácí uklidnili až moc, přestali plnit své úkoly a začali hrát styl chaos. Dali tak šanci hostujícím mladíkům srovnat na 2:2 po setech 17:25 a 16:25. Do pátého setu dostala přednost zkušenost a i s mírnou dávkou štěstí dotáhla zápas k vítěznému konci - 15:9 a celkově 3:2.

Domácí museli na své konečné umístění počkat do neděle, kdy se odehrálo utkání Kozlovice - Pstruží, které mohlo ovlivnit konečnou pozici štramberáků v základní skupině. Kozlovice naštěstí na domácí palubovce překvapily pouze v jednom zápase a zisk 3 bodů nestačil na ovlivnění konečného pořadí.

Štramberáci tak obsadili konečné 5. místo v základní skupině krajského přeboru.

V utkání nastoupili: Bajer, Kohut, Komorovský, Matulík, Motúz, Polášek, Socha V., Socha J., Šimíček, Sarténa

Tuhé boje v Metylovicích

V sobotu 13.ledna nastoupili štramberští muži na palubovce Metylovic v předposledním utkání základní skupiny probíhajícího ročníku.

V poslepované sestavě byli hned v prvním setu domácím více než vyrovnaným soupeřem. Body se přelívaly z jedné strany na druhou a do koncovky se šlo za stavu 23:21 pro štramberáky. Náročná koncovka měla šťastnější závěr pro domácí, kteří dokázali štramberáky přetlačit a zvítězit 26:24. Tento stav jakoby zlomil štramberské vzpouzení a další sety již byly snadnou záležitosti pro domácí - 25:16, 25:14 a celkově 3:0.

Po krátké přestávce nastupovali štramberáci do dalšího utkání se změnou na postu nahrávače a hlavně s chutí si pořádně zahrát a získat nějaký bod. Všechny sety byly velmi vyrovnané a rozhodovalo se vesměs v koncovkách. Místy byla volejbalová úroveň velmi vysoká. Tvrdé krátké výměny zakončené nekompromisními útoky střídaly výměny dlouhé téměř bez konce. Bohužel v celém zápase měli domácí v koncovkách více štěstí a celý zápas dovedli do vítězného konce 3:1 po setech 25:22, 25:18, 22:25, 25:23.

 

V utkání nastoupili: Bajer, Kohut, Komorovský, Kramoliš J., Sarténa, Socha V., Socha J., Šimíček

Zahájení roku bez bodu ze Pstruží

Hned první lednový víkend patřil mužskému volejbalu. V neděli 7. ledna vyjížděli štramberáci do Pstružího k dalšímu utkání krajského přeboru.

Po krátké vánoční pauze byli štramberáci při chuti a šlo to vidět i na herním projevu. První zápas byl velmi vyrovnaný a bojovný, vítězné body se přelívaly ze strany na stranu. Solidní příjem a přesvědčivý útok štramberáků trápily domácí hráče a tak po prvních dvou setech byl stav vyrovnaný 1:1. Třetí set s notnou dávkou štěstí opanovali domácí hráči a toto jejich vítězství jakoby vzalo vítr z plachet štramberákům a čtvrtý set byl jednoznačnou záležitostí domácích. Utkání skončilo 3:1 pro Pstruží po setech 25:21, 23:25, 25:19, 25:12.

Druhý zápas probíhal v podobném duchu. Velmi vyrovnané výměny a pěkný bojovný volejbal ovšem štramberáci bez svého zraněného kapitána nedokázali přetavit v zisk ani jednoho setu a tak druhý zápas po setech 25:22, 25:20, 25:16 skončil ve prospěch domácích 3:0.

V utkání nastoupili: Bajer, Bayer, Komorovský, Motúz, Sarténa, Socha V., Socha J., Šimíček

Muži vítězně v posledním utkání proti Kozlovicím

V sobotu 9. prosince dorazili do štramberské tělocvičny hráči Kozlovic k poslednímu utkání roku 2017 v rámci krajského přeboru mužů. Obě družstva bojující o předposlední příčku tabulky, herně vyrovnaná, přestože štramberáci ztráceli celých 5 bodů na svého soupeře.

Hned v prvním setu šlo vidět odhodlání domácích, kdy měli místy až 8 bodový náskok a tak nebylo divu, že první set se stal kořistí domácích v poměru 25:20. Druhý set, "špatná strana", a štramberáci po slušném výkonu ztrácejí set 25:18. Třetí set, opět na "dobré straně", a štramberáci přesvědčivě likvidují svého soupeře bez nároku na jakýkoliv úspěch - 25:12. Ve čtvrtém setu pak pokračují v nastaveném výkonu a lámou nevýhodu "špatné strany" 25:22 a celkově 3:1.

Do druhého zápasu, posilnění vědomím, že polovina sobotního úkolu je splněna, nastupují štramberáci s nasazením a v prvních dvou setech je na hřišti jen jedno družstvo - Štramberk. Výsledek 25:18 a debakl 25:13 uvolnil atmosféru a třetí set probíhal obdobně. Štramberáci s převahou vstupovali do koncovky 20:16 byl ale kritický stav - 5 zkažených servisů v řadě, několik nepřesnosti na síti a soupeř se chytil šance a zvítězil 25:23. Další sety již byly o poznání nervóznější a tak štramberáci přišli i o 4. set 25:23. Po zkušenosti z posledního měření sil, kdy štramberáci ztratili 5. set, chtěli svým soupeřům tento výsledek oplatit. Vysoká míra koncentrace a "dvojsmeč" nejstarších hráčů na hřišti na závěr rozradostnil celé štramberské družstvo, které zvítězilo 15:13 a celkově tak 3:2.

Ač oproti plánu získaných pouze 5 bodů, neubralo na odhodlání do dalších zápasů.

V utkání nastoupili: Bajer J., Bayer P., Komorovský, Motúz, Polášek, Socha V., Socha J., Sarténa, Šimíček.