Plný počet bodů doma proti Hlučínu

V sobotu 26. listopadu přijeli do Štramberka hráči Hlučína, kteří nahradili původně přihlášené družstvo Dolního Benešova. V družstvu byli někteří hráči D. Benešova společně s "omladinou" Hlučína.

První set byl i díky nedochvilnosti soupeřů snadným soustem pro domácí hráče, kteří s přehledem zvítězili 25:16. Další dva sety již tak jednoznačné nebyly, ale domácí si své vedení pohlídali a oba sety skončily 25:23 a celkem 3:0 pro Štramberk.

Po tomto jednoznačném vítězství se nastoupilo do druhého zápasu a výraznější změny, až na nepovedený druhý set, ve hře nebylo. Štramberáci byli překvapivě bojovní v poli, přesvědčiví na útoku i obraně a úspěšní i na servise. Utkání skončilo 3:1 pro domácí hráče po setech 25:17, 22:25, 25:15, 25:21.

Štramberáci předvedli dobrou formu z předchozích zápasů a získali plný počet bodů z domácí palubovky.

 

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Motúz M., Motúz V., Kramoliš T., Polášek, Socha J., Socha V., Tobola, Šimíček

Pný bodový zisk doma proti Odrám

V sobotu 19.11. odehráli štramberáci na domácí palubovce odložené utkání z 15. října proti družstvu Oder.

Štramberská lavička ve velkém počtu a možnostmi volby hráčů trenérem nenechala od počátku nic náhodě a hned od prvního setu svého soupeře tlačila k vítězství. Důrazný servis a přesvědčivý útok byly základem hladkého vítězství 3:0 po setech 25:18, 25:23 a 25:16.

Začátek druhého zápasu se odvíjel podobně jako první zápas. První set štramberáci brali velmi přesvědčivě 25:12. Poté se trošku ukolébali a nechali hrát soupeře, přesto i druhý set ukořistili v poměru 25:22. Až ve třetím setu si připsali hostující hráči první úspěch a zvítězili 25:21. Na to štramberáci zareagovali střídáním a oživením herního projevu, aby čtvrtý set získali 25:18 a celkově 3:1.

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Kramoliš M., Motúz M., Motúz V., Polášek, Socha V., Tobola, Šimíček, trenér: Pustka

Další bod z Kylešovic

V neděli 13. listopadu vyráželi štramberáci k utkání do Kylešovic s vědomím strávení celého dne volejbalem. Kromě svého dvojutkání se střídali na stejné palubovce ještě s utkáním KP žen.

I v Kylešovicích se opakovala situace z posledního domácího utkání. Štramberáci svého soupeře zaskočili a vyhráli první set 25:20. Poté dva sety brali domácí 25:22, 25:21, aby v dramatické koncovce čtvrtého setu zvítězili 26:24 a šlo se do pátého setu. V tom pokračoval vyrovnaný souboj, kde se na konci radovali domácí hráči 15:12 a celkově 3:2.

Na druhý zápas, po dlouhém čekání (ženy hrály rovněž 3:2), se lépe zkoncentrovali domácí hráči a zvítězili 3:0 po setech 25:19, 25:20, 25:18.

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Kramoliš T., Motúz M., Motúz V., Socha J., Šimíček, Tobola

Domácí bod proti VŠB

V sobotu 5.listopadu zavítalo do štramberské tělocvičny družstvo VŠB Ostrava. Z minulé sezóny si štramberáci vzali ponaučení a pod mírným tlakem - nezopakovat ostudný výprask - se vrhli na svého soupeře. Ve velmi vyrovnaných výměnách urvali první set 25:21, což hostující hráče evidentně zneklidnilo a pokusili se zvýšit tempo. To se povedlo a dva následující sety brali 25:20 a 25:17, aby domácí ve čtvrtém setu a při ukolébání soupeře opět zabrali a zvítězili 25:20. V rozhodujícím pátém setu ale domácí nezvládli prostřední část setu a prohráli 7:15 a celkově 2:3.

Do druhého zápasu nastoupili domácí v mírně pozměněné sestavě a na hře to šlo hned poznat. Hostující hráči brali jeden set za druhým a po hodině hry uzavřeli utkání stavem 3:0 po setech 25:16, 25:17, 25:21.

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Kramoliš M., Kramoliš T., Motúz V., Socha J., Socha V., Tobola P., Šimíček S.

Proti Slavii v Ostravě bez bodu

V předehrávce 7. a 8. kola nastoupili štramberáci v úterý 18. října na palubovce ostravské Slavie, účastníkovi loňského ročníku 1. ligy, který po nepřijetí systému hry 1. ligy "propadl" až do krajského přeboru.

Od počátku zápasu byl vidět kvalitativní rozdíl v technické vyspělosti družstev, což se projevilo i na bodovém stavu každého ze setů. Štramberáci se nechtěli nechat zahanbit a ve hře proti výrazně silnějšímu soupeři ukazovali i občasné světlé momenty. Dokazovali si, že i s takovým soupeřem jde hrát a dostávali se do výměn, které občas končily i bodovým ziskem. První dva sety byly s přílišným respektem k soupeři a proto stavy 25:11 a 25:14 byly jasným vyústěním dění na palubovce. Ve třetím setu přidali štramberáci trošku více energie a nadšení, soupeř vystřídal jednoho hráče základní sestavy a hra se vyrovnala. I přesto domácí zvítězili 25:22 a celkově 3:0.

Stejný scénář se opakoval i ve druhém zápase. První dva sety domácí získali hladce 25:11, 25:12. Ve třetím štramberáci přidali a jednu chvíli dokonce vedli 16:13. Koncovku si ale zkušenější soupeř pohlídal a zvítězil i v tomto setu 25:18.

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Motúz V., Motúz M., Polášek, Socha V., Šimíček, Tobola

Vyrovnaný souboj s VK Ostrava body nepřinesl

V sobotu 8. října vyrazili štramberáci do Ostravy, poměřit síly s loňským vítězem soutěže - VK Ostrava.

První zápas nabídl hezké volejbalové okamžiky na obou stranách a k překvapení hostujícího celku se všechny 3 sety rozhodovaly až v koncovce. V každé z těchto koncovek byli úspěšnější hráči ostravského celku. Štramberáci zahráli velmi dobře v poli, kdy posbírali velké množství obvykle nedosažitelných míčů. Stejně dobře si vedli i na bloku, kde trápili soupeřovy hráče a připisovali si body. Co se nedařilo byl útok z hlavního kůlu a servis, kterým štramberáci nepodpořili svůj jinak dobrý výkon. Výsledek tedy po 3 setech vyzněl pro soupeře 3:0 - 25:23, 25:23, 25:20.

Do druhého zápasu štramberáci pozměnili sestavu, stejně tak domácí a rozdíl byl najednou více než patrný. První dva sety štramberáci nedokázali zopakovat výkon z předchozího zápasu a hladce darovali sety soupeři po setech 25:14 a 25:12. Třetí set nabídl mírné probuzení se štramberských, ale ani to již na rozjetého soupeře nestačilo a set skončil 25:21 pro domácí a celý zápas rovněž 3:0.

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Kramoliš T., Motúz V., Polášek, Socha V., Šimíček, Tobola, trenér: Pustka