Ženy v boji o další kolo play-off neuspěly

Ač měly výhodu domácího prostředí a stačilo jim vyhrát jeden zápas, realita byla úplně jiná a v sobotu 17.2.odcházely z kurtu smutné domácí hráčky po porážkách 1:3 a 0:3, čímž si zavřely dveře do bojů o první čtyři příčky v konečném pořadí a nyní budou čekat, zda se ještě boje o 5. - 8. místo uskuteční, nebo ne.

Domácí hráčky nezvládly hned úvodní dva sobotní sety a shodně prohrály dvakrát 25:21. Je pravdou, že oproti minulému týdnu se příjem těžkého soupeřova podání již zlepšil, co chybělo tentokráte, byl účinný útok, navíc v sobotním dvojzápase bylo opět až moc zkažených podání, což se v těchto vyrovnaných bojích obzvlášť počítá. Třetí set se sice trošku zamíchalo sestavou a podařilo se snížit na 2:1 na sety, ovšem ve čtvrtém již jednoznačně dominovaly opět hostující hráčky (25:18) zejména díky kvalitnímu podání.

Situace stále nebyla kritická, vždyť stačilo napravit zaváhání ve druhém sobotním zápase. I když nelze Štramberačkám upřít snahu, bohužel přišla krutá porážka 3:0 na sety (25:19, 27:25 a 25:19).

Je škoda, že se v nadstavbové části nepodařilo zopakovat velmi dobré výkony ze základní části a domácí volejbalistky vlastními chybami přišly o letošní lepší celkové umístění. Pozitivní na dnešním zápase ale byl návrat do sestavy před rokem vážně zraněné Zuzky Kyprové.

Sestava: Kovářová, Kyprová, Lišaniková, Marková, Masláková, Milichová, Moudrá, Rašková, Šmahlíhlová, Štichauerová, Třeštíková

Ženy vstoupily do play-off vítězně

V sobotu 10. 2. vypukly boje v letošním play-off, a to na hřišti 4. týmu ze druhé skupiny, družstva z Polanky n. O. Postavení domácích po základní části mohlo naznačit hladký průběh obou utkání, opak byla ale pravdou. Mladé hráčky Polanky velice dobře servírovaly, což dělalo Štramberačkám ten největší problém v obou utkáních. Dalším rušivým elementem sobotních utkání byl fakt, že ve stejné tělocvičně hrála zároveň tři družstva, což na koncentraci mnohdy také nepřidalo. První dva sety byly velice vyrovnané, čemuž nasvědčoval i průběžný stav 1:1 na sety. Ve třetím setu se štramberským volejbalistkám moc nedařilo, největším problémem byl příjem, který mnohdy žádný nebyl:) Domácí volejbalistky tak šly do vedení 2:1 na sety (25:15). Štramberačky ale nesložily zbraně a udělaly první krok v podobě výhry ve čtvrtém setu 25:20. Zápas tak šel do rozhodujícího tie-breaku. Šťastnější v něm byly Štramberačky, když zvítězily nejnižším možným rozdílem 15:13.

Po náročném prvním utkání vstoupily štramberské hráčky do druhého sobotního zápasu znovu s chutí po vítězství a dostaly se do vedení 2:0 na sety (25:21, 25:16). Zdálo se být rozhodnuto. Bohužel, ani ve druhém zápase nebyla nouze o zdramatizování situace, a tak místním hráčkám utekl třetí set 20:25. Naštěstí se větší drama nekonalo a čtvrtý set si již Štramberačky pohlídaly 25:15 a připsaly si tak dvě důležitá úvodní vítězství v sérii. V sobotu 17. 2. přivítají Polanku na domácí palubovce a budou chtít završit sérii hranou na tři vítězná utkání.

Sestava: Bezděková, Kovářová, Lišaniková, Milichová, Moudrá, Šmahlíková, Štichauerová, Třeštíková

Potvrzeno-ženy po základní části první!

V sobotu 20. 1. se odehrála poslední utkání základní části, štramberské volejbalistky zajížděly na palubovku Metylovic. Dle propočtů stačilo pro uhájení vedoucí pozice uhrát v Metylovicích 2 body. Místní hráčky vědomy si důležitosti utkání vstoupily do úvodního zápasu s velkou chutí a udržely koncentraci a velmi dobrou hru po celý zápas a po jednoznačných vítězstvích 25:5, 25:8 a 25:10 pojistily první místo!

Je třeba si přiznat, že ve druhém zápase už Štramberačky v koncentraci polevily, ale zároveň metylovické volejbalistky zlepšily svou hru. První set ještě Štramberačky zvládly 25:16, ve druhém už ale velmi nezvládly koncovku a po vlastních chybách prohrály 21:25. Následující dva sety ale už nenechaly nic náhodě a po výhrách 25:11 a 25:18 potvrdily ziskem plného počtu bodů první místo po základní části.

Sestava: Bezděková, Lišaniková, Kopřivová, Kovářová, Milichová, Moudrá, Štichauerová, Třeštíková

Nyní budou štramberské volejbalistky čekat, jak dopadne poslední kolo ve druhé skupině, z něhož vzejde soupeř pro první kolo play-off. Utkají se se čtvrtým celkem skupiny A. Play-off je hráno vyřazovacím způsobem, na tři vítězná utkání.

Z Kozlovic s 5 body

Štramberské ženy zakončily letošní volejbalový rok na palubovce Kozlovic, kam zajížděly v sobotu 9. 12. I když papírově mělo jít o jednoznačná utkání pro Štramberk, realita byla trošku jiná. Štramberačky se ne a ne rozehrát k obvyklému výkonu, ale naštěstí se vždy v koncovce vzpamatovaly a všechny tři sety dotáhly do vítězného konce, i když ten třetí dospěl až ke stavu 29:27. A tím jako by se předurčil další ráz druhého sobotního utkání, které dospělo až k pátému setu. Kozlovice zlepšily svou hru a úvodní set ukořistily 27:25. Štramberačky se nevzdaly a vyrovnaly na 1:1. Třetí a čtvrtý set přinesl drama opět až do koncovky a po téměř shodných výsledcích (23:25 a 25:22) bylo srovnáno na 2:2. V pátém setu navázaly místní volejbalistky na zlepšenou hru a ukořistily bonusový bod pro Štramberk po výhře 15:10.

Tím si připsaly do tabulky dalších 5 bodů a zakulatily letošní bodový zisk na 50 bodů a do dalšího kalendářního roku vstoupí na vedoucí pozici!

Sestava: Lišaniková, Bukovská, Hanzlíková, Moudrá, Šmahlíková, Marková, Bezděková, Štichauerová, Milichová

První prosincový víkend za 12 bodů

O víkendu 2. a 3. 12. se na štramberské palubovce utkaly týmy Štramberka a Hnojníku a v neděli Štramberka a Palkovic. První sobotní utkání vyznělo jednoznačně 3:0 pro domácí volejbalistky po setech  25:7, 25:14 a 25:15  zejména díky velmi kvalitnímu podání. Výsledek úvodního zápasu jako by lehce ukolébal domácí hráčky a druhé utkání již tak jednoznačně neprobíhalo, na vítězství v prvním setu 25:21 se pořádně nadřely a urvaly ho až ve vydařené koncovce. Druhý set se už ale zvládnout nepodařilo, což naštěstí Štramberačky nahecovalo a další dva sety se nesly v podobném duchu jako úvodní zápas - 25:12 a 25:9).

Sestava: Bukovská, Třeštíková, Bezděková, Štichauerová, Kovářová, Kopřivová, Šmahlíková, Milichová

V neděli 3. 12. volejbalové boje pokračovaly předehrávkou posledního letošního utkání z 16.12. s Palkovicemi. Úvodní set zastihl domácí hráčky v dobré pohodě, jednoznačně zvítězily 25:11. To samé se ale bohužel nedá říct o setu druhém, který ukořistily Palkovice 25:15. Druhá polovina utkání ale sedla lépe Štramberačkám a po výhrách 25:19 a 25:20 přidaly do tabulky další tři body. Druhý nedělní zápas sice přinesl mnoho zajímavých výměn, vždyť Palkovice měly vždy dobrou hru v poli, ale nejspokojenější byly domácí hráčky po celkovém vítězství 3:0 na sety (25:17, 25:20 a 25:17).

Sestava: Lišaniková, Třeštíková, Kovářová, Kopřivová, Marková, Masláková, Bezděková, Štichauerová, Milichová

Z Frenštátu s plným počtem bodů

V sobotu 25.11. se vydala štramberská děvčata do nedalekého Frenštátu, aby bojovala o další důležité body v boji o čelo tabulky KP. Právě Frenštát je velkým soupeřem o první trojku. Štramberačky ale vstoupily do začátku sobotního dvojutkání velmi dobře, vcelku bez obtíží si připsaly vítězství v úvodním setu 25:18. Poté se ale frenštátské hráčky vyšvihly k velice dobrému výkonu podpořeného zejména bojovností a hrou v poli a utrhly druhý set pro sebe 25:20. Další dva sety i přes velmi vyrovnanou koncovku dopadly lépe pro Štramberk (25:21, 27:25) a první tři sobotní body byly ve Štramberku. Ve druhém hraném zápase to byla trošku dřina zejména v prvním setě, který se opět prodlužoval až na stav 28:26 pro Štramberk. A tím zřejmě definitivně štramberské volejbalistky zlomily domácí a po setech 25:19 a 25:12 zkompletovaly šestibodový zisk bodů.

Sestava: Lišaniková, Bukovská, Třeštíková, Kovářová, Kopřivová, Bezděková, Štichauerová, Milichová, Rašková