Z Palkovic vezou ženy 5 bodů

V neděli 15. 10. pokračovaly boje štramberských žen pod vysokou sítí na palubovce Palkovic. První set byl napínavý a vyrovnaný až do své koncovky, kdy byly těmi šťastnějšími hráčky Štramberka, když zvítězily 26:24. Další dva sety byly již pod taktovkou Štramberaček a po vítězství 25:15 a 25:18 si připsaly další tři body. Ve druhém nedělním zápase se zprvu místním volejbalistkám vůbec nevedlo, soupeřky byly lepší na podání, příjmu i útoku a Štramberačky ne a ne se chytit. Úvodní dva sety tak ukořistily domácí hráčky po setech 25:16 a 25:20. V tu chvíli došlo k úpravě sestavy a štramberské volejbalistky před sebou měly nelehký úkol. Krůček po krůčku se jim ale podařilo úkol plnit a po zlepšené hře a pohybu celého týmu si v následujících setech připsaly vítězství 25:16, 25:17 a 17:15 a mohly se radovat z dalších dvou bodů.

Momentálně patří štramberskému družstvu žen průběžné druhé místo se ziskem 14 bodů. Další body mohou připsat hned ve čtvrtek 19. 10., kdy od 17:30 hostí tým Kozlovic.

Sestava: Bezděková, Kopřivová, Lišaniková, Marková, Milichová, Moudrá, Šmahlíková, Štichauerová, Třeštíková

Po náročném boji z Hnojníku 5 bodů

Pokud by se štramberské volejbalistky měly řídit loňskými výsledky, tak by se v sobotu 30. 9. jednalo o jednoznačné vítězství pro Štramberk. Ale už první kolo letošní sezóny naznačilo, že v Hnojníku došlo k posílení tamního družstva a zápasy s nimi již nebudou tak jednoznačnou záležitostí. První sobotní zápas byl velmi napínavý a dlouhé výměny provázely všech pět setů. Když se za stavu 2:2 na sety šlo do rozhodujícího, šance na obou stranách v boji o bonusový bod byly zcela vyrovnané. Štěstí se v koncovce přiklonilo na štramberskou stranou a po vítězství 16:14 patřil bonusový bod Štramberačkám. I přes konečné vítězství v prvním utkání nebyla herní nálada v týmu úplně optimální. Do druhého zápasu tak bylo jasné, že se musí týmový duch změnit. Už první výměny naznačily, že je vše na dobré cestě a nebýt výpadku v rozhodující koncovce prvního setu, mohly štramberské volejbalistky slavit ještě přesvědčivější vítězství. Nakonec po setech 24:26, 25:18 a dvakrát 25:19 slavily místní volejbalistky vítězství 3:1 a z Hnojníka si tak odvážely celkem 5 sobotních bodů.

Nyní čeká na štramberské hráčky delší zápasová pauza a další utkání odehrají v neděli 15.10. v Palkovicích, a pak hned ve čtvrtek 19.10. doma s Kozlovicemi.

Sestava: Bukovská, Kopřivová, Kovářová, Lišaniková, Marková, Masláková, Milichová, Rašková, Štichauerová, Třeštíková

Vstup do sezóny za 4 body

Do nové sezóny vstoupily štramberské volejbalistky v sobotu 23. 9. na domácí palubovce proti hráčkám z nedalekého Frenštátu p. Radhoštěm. Úvodní utkání bylo jednoznačně v režii domácích hráček. I když se úplně nedařilo využívat šancí na útoku, jak by mělo, dokázaly Štramberačky bojovnou a týmovou hrou udolat soupeřky 25:14, 25:17 a 25:19.

V pozměněné sestavě nastoupily domácí hráčky s chutí i do druhého utkání. Podařilo se navázat na vítěznou vlnu a přehrát Frenštát 25:14, následně i trošku se štěstím 27:25. Zdálo se, že si Štramberk dojde k dalším třem bodům. Opak byl bohužel pravdou, a i přes velkou snahu se bohužel nepodařilo vzdorovat zlepšujícímu se Frenštátu a zápas dospěl až k pátému setu. I ten byl napínavý až do konce, ale opět bohužel se šťastným koncem pro hostující hráčky v poměru 16:14.

V příštím kole zajíždějí Štramberačky  v sobotu 30. 9. na kurt do Hnojníka.

Sestava: Bukovská, Hanzlíková, Kovářová, Lišaniková, Marková, Milichová, Moudrá, Rašková, Štichauerová, Třeštíková

Poslední utkání ve Fulneku bohužel bez bodu

V sobotu 25. 3. zajížděly štramberské volejbalistky na půdu Fulneka v kombinované sestavě způsobené nepřítomností, či zraněními některých hráček, což se zřejmě podepsalo i na konečných výsledcích. Místní hráčky již s myšlenkou definitivního 3. místa v Krajském přeboru možná neměly ani dostatek motivace a navíc mnohdy ani potřebné štěstí a dá se říct, že jim v tento den nevycházelo opravdu téměř nic. V prvním setě úvodního utkání ještě dokázaly odolávat fulneckým útokům, ale následující dva sety se Štramberačky spíše těšily, až bude jejich trápení konec.

Do druhého sobotního zápasu vstoupily s čistou hlavou a chutí zvítězit, dokázaly v průběhu setu vést o dva, tři i pět bodů, ale v koncovce selhaly, když první set prohrály 25:23 a 25:22. Třetí již opět sklouzl do trápení a 8 bodů bylo štramberským maximem.

Sestava: Hanzlíková, Lišaniková, Kopřivová, Kovářová, Marková, Milichová, Moudrá, Rašková, Třeštíková

S celkovým počtem 27 bodů patří štramberském ženám konečné 3. místo z celkem 17 účastníků Krajského přeboru, když jednoznačným vítězem se stalo družstvo Oder (55 b.) a na druhém místě skončil Frýdek - Místek (35 b.)

Děkujeme všem fanouškům za projevenou podporu a hráčkám za předváděné výkony!

Porážka s Odrami i na domácí palubovce

V sobotu 18. 3. se štramberské volejbalistky naposledy v letošní sezóně představily na domácí palubovce, a to proti lídrovi a již jistému vítězi Krajského přeboru z Oder. A byl to opět napínavý boj s řadou krásných výměn. Velkým černým puntíkem ale bylo, jak se později ukázalo, vážné zranění kolena domácí smečařky Zuzky Kyprové hned v úvodním setu. Štramberačky se ale nevzdaly, a i přes porážku v prvním setu 25:20 dokázaly srovnat na 1:1 po vítězství 25:22. Třetí set se stal opět kořistí hostujících hráček, které byly notně povzbuzovány svými fanoušky. Smůlu si Štramberačky vybraly v setu čtvrtém, kdy téměř celý set vedly, ale neuspěly v koncovce a po porážce 28:26 si opět plný počet bodů připsaly Odry.

Ve druhém sobotním zápase již domácí volejbalistky nedokázaly soupeřkám konkurovat a po setech 21:25, 14:25 a 18:25 putovaly i další tři body do Oder.

Sestava: Bezděková, Hanzlíková, Kopřivová, Kovářová, Kyprová, Lišaniková, Milichová, Moudrá, Rašková, Třeštíková

V souběžně hraných zápasech Palkovic s Fulnekem byly šťastnější domácí hráčky, a tím je zřejmě před posledním hracím víkendem dáno již pořadí na prvních třech místech. Vítězem se tedy staly hráčky Oder, na druhé příčce skončil Frýdek-Místek a na krásném celkovém třetím místě ze 17 účastníků Krajského přeboru zřejmě skončí štramberské volejbalistky.

S Ostravou za pět bodů

K dalšímu domácímu zápasu nastoupily štramberské volejbalistky v neděli 12. 3. proti Ostravě C. A měly jim co vracet, z Ostravy si místní hráčky přivezly pouze bod. A jeden bod si nakonec ze Štramberka odvážely také Ostravačky. V prvním utkání se celkově jednalo o poněkud vlažnější přístup na obou stranách a domácí hráčky si pohlídaly první set jednoznačně 25:15. V dalších částech zápasu už byly k vidění i pohlednější výměny, ale i přes to si domácí pohlídaly vítězství dvakrát 25:22 a za celkové vítězství 3:0 na sety braly 3 body.

Do druhého utkání nastoupilo domácí družstvo v pozměněné sestavě, a i přes porážku v úvodním setu 14:25 byla hra živější a napínavější na obou stranách více, než v úvodním zápase. Zlepšenou hrou zejména v poli překlopily Štramberačky ve vedení 2:1 na sety (25:16, 25:21). Ve čtvrtém setu domácí vedly o několik míčů, ale v koncovce selhaly na příjmu a tento výpadek je stál celý set (20:25). Rozhodující pátá část hry však byla jednoznačně v režii domácích a po vítězství 15:5 si připsaly bonusový, celkově pátý bod.

Sestava: Bezděková, Hanzlíková, Lišaniková, Kopřivová, Kovářová, Kyprová, Marková, Milichová, Moudrá, Rašková, Třeštíková

Příští sobotu 18. 3. je na programu poslední letošní utkání a ne s nikým menším, než s vedoucími Odrami.