V Novém Jičíně se body dělily

Štramberské ženy zajížděly v sobotu 19. 10. na hřiště Nového Jičína. A byla to jako vždy vyrovnaná a napínavá utkání, tentokráte na maximální počet setů. Body si spravedlivě podělily oba týmy.

První set ukořistily hráčky Nového Jičína (25:19), pak ale následovaly dva vítězné sety pro Štramberačky (25:21 a 25:13). Poté ale došlo na straně Štramberka k hernímu výpadku a zápas dospěl až do dramatické koncovky, ve které byly šťastnější Štramberačky (16:14).

Druhý zápas začal pro místní volejbalistky nadějně, dostaly se do vedení 2:0 na sety, pak ale ztratily následující dva sety v koncovce a opět se šlo do rozhodujícího pátého setu. V něm to bylo drama opět až do konce, ale po vítězství 15:13 zůstal bonusový bod v Novém Jičíně.

I v malém počtu plný bodový zisk

V sobotu 5. 10. zajížděla sedmičlenná sestava na půdu Hlučína, dokonce se vlezly do jednoho auta a nálada byla výborná již od začátku výjezdu. Po prvních dvou jednoznačně vítězných setech došlo k úplnému hernímu zkratu na štramberské straně a Štramberačky podlehly domácím 20:25. Naštěstí se do čtvrtého setu oklepaly a dotáhly první sobotní utkání k vítěznému konci - 3:1 na sety.

Do druhého utkání vstoupily místní volejbalistky s jasným cílem - nenechat domácí rozehrát, a to se jim povedlo, když po setech 25:14, 25:12 a 25:14 nedaly domácím šanci, a i přes risk s liberem a nahrávačkou na postu smečaře si odvezly z Hlučína plný počet bodů.

Sestava: Bukovská, Lišaniková, Třeštíková, Štichauerová, Kopřivová, Kyprová, Milichová

Derby s Frenštátem za 6 bodů

V sobotu 28. 9. vstoupily do dalšího ročníku Krajského přeboru také ženy, a to domácím utkáním proti Frenštátu p. R. Tyto zápasy bývají vždy s nádechem derby, a nejinak tomu bylo i tentokrát. Hosté z Frenštátu první dva sety dobře odolávaly, ale Štramberačky byly vždy o pár míčů napřed. Svou sílu ukázaly v koncovce druhého setu, kdy i pod hrozbou setballu hostů nic nevzdaly a po vítězstvích 25:21 a 26:24 vedly již 2:0 na sety. Neúspěšná koncovka druhého setu z pohledu Frenštátu zřejmě celé utkání zlomila a ve třetím setu již bylo rozhodnuto, kdo si odnese všechny body za vítězství.

Do druhého utkání vstoupily Štramberačky opět dobře, vyhrály 25:16 a pokračovaly na vítězné vlně. Tu ovšem ukončily hráčky z Frenštátu hned v setu následujícím, kdy zvítězily 25:19. Domácí volejbalistky se ale otřepaly a opět na hřišti ukázaly, že doma nechtějí být poraženy (25:17). Čtvrtý set se vyvíjel v podobném duchu, domácí si vytvořily lichotivý náskok a za stavu 24:17 se zdálo být vše rozhodnuto. Bohužel následoval kolaps celého týmu, nedařil se příjem, ani útok a hosté srovnali na 24:24. Pevnější nervy ukázaly domácí a po vítězství 26:24 si ze sobotního dvojutkání připsaly všech 6 bodů. V dalším kole zajíždějí na hřiště Hlučína v sobotu 5. 10.

Premiéru ve štramberském družstvu si připsala Radka Malíková, stejně jako byla pro potřeby utkání poprvé využita nově pořízená časomíra umístěná ve velké tělocvičně.

Sestava: Bukovská, Lišaniková, Třeštíková, Bezděková, Štichauerová, Soukupová, Malíková, Kyprová, Milichová

Volejbalistky po základní části první

Štramberským ženám se v základní části dařilo a sice jen těsně, ale přece obsadily nakonec první místo o skóre před Novým Jičínem. V uplynulých 20 utkáních si připsaly celkem 12 vítězství, 5 porážek, dvakrát se jim podařilo bodovat alespoň za 2 body, jednou za jeden. Základní část zakončily Štramberačky na domácí palubovce v sobotu 15. 12. proti Frenštátu p. R. dvěma vítězstvími 3:0 a 3:1.

Do nadstavbové části vstoupí štramberské hráčky na domácí palubovce proti Polance n. O. Ve finálové skupině složené z prvních tří týmů po základní části se kromě Štramberka a Polanky n. O. představí Frýdek - Místek (vítěz skupiny A), Hlučín, Nový Jičín a Kozlovice.

Týmy se přenášejí své vzájemné body ze základní skupiny, a tak je aktuálně na první pozici Frýdek - Místek (19 b.), druhý Štramberk (15 b.), třetí Nový Jičín (12 b.), dále Hlučín, Kozlovice, Polanka n. O.

Ženy v boji o další kolo play-off neuspěly

Ač měly výhodu domácího prostředí a stačilo jim vyhrát jeden zápas, realita byla úplně jiná a v sobotu 17.2.odcházely z kurtu smutné domácí hráčky po porážkách 1:3 a 0:3, čímž si zavřely dveře do bojů o první čtyři příčky v konečném pořadí a nyní budou čekat, zda se ještě boje o 5. - 8. místo uskuteční, nebo ne.

Domácí hráčky nezvládly hned úvodní dva sobotní sety a shodně prohrály dvakrát 25:21. Je pravdou, že oproti minulému týdnu se příjem těžkého soupeřova podání již zlepšil, co chybělo tentokráte, byl účinný útok, navíc v sobotním dvojzápase bylo opět až moc zkažených podání, což se v těchto vyrovnaných bojích obzvlášť počítá. Třetí set se sice trošku zamíchalo sestavou a podařilo se snížit na 2:1 na sety, ovšem ve čtvrtém již jednoznačně dominovaly opět hostující hráčky (25:18) zejména díky kvalitnímu podání.

Situace stále nebyla kritická, vždyť stačilo napravit zaváhání ve druhém sobotním zápase. I když nelze Štramberačkám upřít snahu, bohužel přišla krutá porážka 3:0 na sety (25:19, 27:25 a 25:19).

Je škoda, že se v nadstavbové části nepodařilo zopakovat velmi dobré výkony ze základní části a domácí volejbalistky vlastními chybami přišly o letošní lepší celkové umístění. Pozitivní na dnešním zápase ale byl návrat do sestavy před rokem vážně zraněné Zuzky Kyprové.

Sestava: Kovářová, Kyprová, Lišaniková, Marková, Masláková, Milichová, Moudrá, Rašková, Šmahlíhlová, Štichauerová, Třeštíková

Ženy vstoupily do play-off vítězně

V sobotu 10. 2. vypukly boje v letošním play-off, a to na hřišti 4. týmu ze druhé skupiny, družstva z Polanky n. O. Postavení domácích po základní části mohlo naznačit hladký průběh obou utkání, opak byla ale pravdou. Mladé hráčky Polanky velice dobře servírovaly, což dělalo Štramberačkám ten největší problém v obou utkáních. Dalším rušivým elementem sobotních utkání byl fakt, že ve stejné tělocvičně hrála zároveň tři družstva, což na koncentraci mnohdy také nepřidalo. První dva sety byly velice vyrovnané, čemuž nasvědčoval i průběžný stav 1:1 na sety. Ve třetím setu se štramberským volejbalistkám moc nedařilo, největším problémem byl příjem, který mnohdy žádný nebyl:) Domácí volejbalistky tak šly do vedení 2:1 na sety (25:15). Štramberačky ale nesložily zbraně a udělaly první krok v podobě výhry ve čtvrtém setu 25:20. Zápas tak šel do rozhodujícího tie-breaku. Šťastnější v něm byly Štramberačky, když zvítězily nejnižším možným rozdílem 15:13.

Po náročném prvním utkání vstoupily štramberské hráčky do druhého sobotního zápasu znovu s chutí po vítězství a dostaly se do vedení 2:0 na sety (25:21, 25:16). Zdálo se být rozhodnuto. Bohužel, ani ve druhém zápase nebyla nouze o zdramatizování situace, a tak místním hráčkám utekl třetí set 20:25. Naštěstí se větší drama nekonalo a čtvrtý set si již Štramberačky pohlídaly 25:15 a připsaly si tak dvě důležitá úvodní vítězství v sérii. V sobotu 17. 2. přivítají Polanku na domácí palubovce a budou chtít završit sérii hranou na tři vítězná utkání.

Sestava: Bezděková, Kovářová, Lišaniková, Milichová, Moudrá, Šmahlíková, Štichauerová, Třeštíková