Volejbalistky po základní části první

Štramberským ženám se v základní části dařilo a sice jen těsně, ale přece obsadily nakonec první místo o skóre před Novým Jičínem. V uplynulých 20 utkáních si připsaly celkem 12 vítězství, 5 porážek, dvakrát se jim podařilo bodovat alespoň za 2 body, jednou za jeden. Základní část zakončily Štramberačky na domácí palubovce v sobotu 15. 12. proti Frenštátu p. R. dvěma vítězstvími 3:0 a 3:1. 

Do nadstavbové části vstoupí štramberské hráčky na domácí palubovce proti Polance n. O. Ve finálové skupině složené z prvních tří týmů po základní části se kromě Štramberka a Polanky n. O. představí Frýdek - Místek (vítěz skupiny A), Hlučín, Nový Jičín a Kozlovice.

Týmy se přenášejí své vzájemné body ze základní skupiny, a tak je aktuálně na první pozici Frýdek - Místek (19 b.), druhý Štramberk (15 b.), třetí Nový Jičín (12 b.), dále Hlučín, Kozlovice, Polanka n. O.

Ženy v boji o další kolo play-off neuspěly

Ač měly výhodu domácího prostředí a stačilo jim vyhrát jeden zápas, realita byla úplně jiná a v sobotu 17.2.odcházely z kurtu smutné domácí hráčky po porážkách 1:3 a 0:3, čímž si zavřely dveře do bojů o první čtyři příčky v konečném pořadí a nyní budou čekat, zda se ještě boje o 5. - 8. místo uskuteční, nebo ne. 

Domácí hráčky nezvládly hned úvodní dva sobotní sety a shodně prohrály dvakrát 25:21. Je pravdou, že oproti minulému týdnu se příjem těžkého soupeřova podání již zlepšil, co chybělo tentokráte, byl účinný útok, navíc v sobotním dvojzápase bylo opět až moc zkažených podání, což se v těchto vyrovnaných bojích obzvlášť počítá. Třetí set se sice trošku zamíchalo sestavou a podařilo se snížit na 2:1 na sety, ovšem ve čtvrtém již jednoznačně dominovaly opět hostující hráčky (25:18) zejména díky kvalitnímu podání. 

Situace stále nebyla kritická, vždyť stačilo napravit zaváhání ve druhém sobotním zápase. I když nelze Štramberačkám upřít snahu, bohužel přišla krutá porážka 3:0 na sety (25:19, 27:25 a 25:19). 

Je škoda, že se v nadstavbové části nepodařilo zopakovat velmi dobré výkony ze základní části a domácí volejbalistky vlastními chybami přišly o letošní lepší celkové umístění. Pozitivní na dnešním zápase ale byl návrat do sestavy před rokem vážně zraněné Zuzky Kyprové.

Sestava: Kovářová, Kyprová, Lišaniková, Marková, Masláková, Milichová, Moudrá, Rašková, Šmahlíhlová, Štichauerová, Třeštíková

Ženy vstoupily do play-off vítězně

V sobotu 10. 2. vypukly boje v letošním play-off, a to na hřišti 4. týmu ze druhé skupiny, družstva z Polanky n. O. Postavení domácích po základní části mohlo naznačit hladký průběh obou utkání, opak byla ale pravdou. Mladé hráčky Polanky velice dobře servírovaly, což dělalo Štramberačkám ten největší problém v obou utkáních. Dalším rušivým elementem sobotních utkání byl fakt, že ve stejné tělocvičně hrála zároveň tři družstva, což na koncentraci mnohdy také nepřidalo. První dva sety byly velice vyrovnané, čemuž nasvědčoval i průběžný stav 1:1 na sety. Ve třetím setu se štramberským volejbalistkám moc nedařilo, největším problémem byl příjem, který mnohdy žádný nebyl:) Domácí volejbalistky tak šly do vedení 2:1 na sety (25:15). Štramberačky ale nesložily zbraně a udělaly první krok v podobě výhry ve čtvrtém setu 25:20. Zápas tak šel do rozhodujícího tie-breaku. Šťastnější v něm byly Štramberačky, když zvítězily nejnižším možným rozdílem 15:13. 

Po náročném prvním utkání vstoupily štramberské hráčky do druhého sobotního zápasu znovu s chutí po vítězství a dostaly se do vedení 2:0 na sety (25:21, 25:16). Zdálo se být rozhodnuto. Bohužel, ani ve druhém zápase nebyla nouze o zdramatizování situace, a tak místním hráčkám utekl třetí set 20:25. Naštěstí se větší drama nekonalo a čtvrtý set si již Štramberačky pohlídaly 25:15 a připsaly si tak dvě důležitá úvodní vítězství v sérii. V sobotu 17. 2. přivítají Polanku na domácí palubovce a budou chtít završit sérii hranou na tři vítězná utkání.

Sestava: Bezděková, Kovářová, Lišaniková, Milichová, Moudrá, Šmahlíková, Štichauerová, Třeštíková

Potvrzeno-ženy po základní části první!

V sobotu 20. 1. se odehrála poslední utkání základní části, štramberské volejbalistky zajížděly na palubovku Metylovic. Dle propočtů stačilo pro uhájení vedoucí pozice uhrát v Metylovicích 2 body. Místní hráčky vědomy si důležitosti utkání vstoupily do úvodního zápasu s velkou chutí a udržely koncentraci a velmi dobrou hru po celý zápas a po jednoznačných vítězstvích 25:5, 25:8 a 25:10 pojistily první místo!

Je třeba si přiznat, že ve druhém zápase už Štramberačky v koncentraci polevily, ale zároveň metylovické volejbalistky zlepšily svou hru. První set ještě Štramberačky zvládly 25:16, ve druhém už ale velmi nezvládly koncovku a po vlastních chybách prohrály 21:25. Následující dva sety ale už nenechaly nic náhodě a po výhrách 25:11 a 25:18 potvrdily ziskem plného počtu bodů první místo po základní části.

Sestava: Bezděková, Lišaniková, Kopřivová, Kovářová, Milichová, Moudrá, Štichauerová, Třeštíková

Nyní budou štramberské volejbalistky čekat, jak dopadne poslední kolo ve druhé skupině, z něhož vzejde soupeř pro první kolo play-off. Utkají se se čtvrtým celkem skupiny A. Play-off je hráno vyřazovacím způsobem, na tři vítězná utkání.

Ženy pokračují na vítězné vlně

Netradičně na žádost soupeřek se ve čtvrtek 11. 1. od 17:45 utkala štramberská děvčata v přímém souboji o první místo s Třincem. Domácí téměř v kompletní sestavě přistoupily k utkání zodpovědně, vědomy si důležitosti čtvrtečních soubojů. Před zraky také netradičně velkého obecenstva :) velice dobře, zejména díky kvalitnímu podání, zvládly úvodní set 25:16, aby vzápětí přidaly druhou výhru 25:21. Ve třetím setu si vybraly domácí volejbalistky slabší chvilky (16:25), ale závěrečný čtvrtý set se již opět vrátily ke své kvalitní hře a dotáhly zápas k vítěznému konci. 

Do druhého zápasu nastoupila z velké části vyměněná sestava a ani ta nedovolila soupeřkám žádné větší drama. Po vítězstvích 25:16, 25:21 a 25:17 zůstalo všech šest bodů ve Štramberku, a pokud se podaří v sobotu 20.1. uhrát alespoň dva body, bude konečné první místo po základní části potvrzeno.

Sestava: Bezděková, Bukovská, Hanzlíková, Kopřivová, Kovářová, Lišaniková, Marková, Masláková, Milichová, Moudrá, Štichauerová, Třeštíková

Úspěšný závěr roku

Milí sportovní přátelé, 

jménem oddílu volejbalu TJ Kotouč Štramberk přejeme krásné prožití vánočních svátků a co nejúspěšnější vstup do nového roku nejen na poli sportovním, ale i osobním a pracovním.