Plný bodový zisk proti Orlové

V sobotu 6.2. vyrazili štramberáci k předehrávce do Orlové. Vzhledem k počtu hráčů, pouze v 1 autě. Nálada byla dobrá a očekávání velká. Hned první set ale ukázal, že dnes to nebudou body zadarmo. Přestože štramberští střídavě vedli a prohrávali, do koncovky vcházeli se značným mankem a ani mohutný finiš nedokázal zvrátit výsledek 1. setu, který zůstal hráčům Orlové v poměru 25:23. Štramberáci, vědomí si povinnosti bodovat, si mezi sety vyjasnili některé nedostatky prvního setu a do druhého setu nastoupili s větší bojovností a set od setu se do hry dostávala i přesnost. Nebylo tak překvapením, že hosté ze Štramberka zvítězili 25:20, 25:16, 25:13 a celkově 3:1.

Do druhého zápasu nastoupila obě družstva s odhodláním. První set vyhráli štramberáci 25:22, aby druhý set dostali nakládačku 25:13. Tento set byl nejhorším ze všech odehraných setů v tomto dvojutkání. Uvědomění, zvýšení důrazu a přesnosti však přinesly na štramberskou stranu kýžené body a po setech 25:15 a 25:18 zvítězili opět 3:1. A celkově tak z tohoto dvojutkání brali plný počet šesti bodů.

Sestava Štramberka: Adámek, Bajer J., Kohut, Kotek, Socha V., Šimíček, Tobola