10setová bitva s Dolním Benešovem

V sobotu 25. února zavítal do Štramberka tým Dolního Benešova. Síla soupeře byla domácím známá. Vždyť v minulé sezóně štramberáci z 6 utkání získali pouze 1 bod za porážku 2:3.

Začátek utkání vypadal, že výsledek dopadne obdobně. Štramberáci ač bojovně naladění, nezachytili nástup hostů a navázali na předchozí zápas v Ostravě. Nepřesný příjem, nedůsledná obrana a chabý útok vedl ke stavu 2:0 pro hosty po setech 25:18 a 25:17. Poté se něco zlomilo a domácí začali předvádět hru, se kterou uspěli v posledním zápase základní části proti Metylovicím. A hned se dění na palubovce změnilo. Štramberáci svého soupeře tlačili, místy převyšovali, čímž se jim podařilo srovnat na 2:2 po setech 25:21 a 25:23. Nastupovalo se do pátého setu. Vyrovnané výměny pokračovaly a na konci byli šťastnější domácí, když v dramatu 5. setu odrazili pokusy hostů o vítězství a sami zvítězili 17:15, celkově tedy 3:2.

Druhé utkání se neslo v podobném duchu, co se bojovnosti a velmi dobrých výkonů týče. Štramberáci ukořistili hned první set 25:21, druhý set byl pak kořistí hostujícího družstva 25:15, zejména z důvodu nepřesného příjmu domácích, kterým komplikovalo hezké počasí a slunce do očí jejich orientaci na hřišti. Třetí set opět po velkém boji ukořistili domácí 28:26 a vedli tedy 2:1. Cíl byl jasný, vyhrát za 3 body. Vše nasvědčovalo tomu, že by toto mohlo vyjít, vyrovnané tažení a místy náskok domácích toto potvrzoval. Bohužel za stavu 23:20 domácí zkazili podání, misky vah se převážily na stranu hostů a ti v dramatu vybojovali 4. set 26:24. Obdobně jako v prvním utkání se šlo do pátého setu. Vyrovnané souboje pokračovaly a nebýt velmi zkaženého příjmu za stavu 12:13 z pohledu domácích, jistě by utkání dopadlo jinak. Takto bohužel domácí ztratili 5. set 15:12 a celkově utkání 2:3.

Takto dlouhou a náročnou bitvu štramberáci v probíhající sezóně ještě neokusili, určitě jim ale předvedený výkon ukáže, že hrát s lepšími družstvy zvládají.

V utkání nastoupili: Kramoliš, Matulík, Motúz, Polášek, Socha V., Socha J., Šimíček