Ostravská Slávie nad síly Štramberka

V sobotu 18. února nastoupili štramberští muži ke svému prvnímu utkání nádstavbové části v Ostravě proti místní Slávii. Možná brzký začátek (8.30) a střídání se štramberskými ženami, nepřinesl žádné překvapení a štramberáci ani v jednom zápase nenašli na domácí recept a prohráli 2x 3:0.

Přestože začátky setů byly vyrovnané a soupeř rozhodně nepatřil k nejtěžším, jeho dobře organizovaná hra a znatelná velká zkušenost hráčů, snadno četla štramberské hráče. To by ale nebyl zásadní problém. V obou utkáních se štramberáci nedokázali srovnat s prostředím tělocvičny a nepříjemným plachtícím servisem soupeřů. Příjem se tak opět stal zabijákem jakýchkoliv nadějí na slušnější výsledek.

V prvním zápase získali štraberáci 14, 16 a 17 bodů. Ve druhém pak štramberáci v prvních dvou setech nabídli stejný obraz hry a zisk 16 a 13 bodů. Třetí set nabral naprosto odlišný obraz. Štramberáci se do soupeře pustili a přesnějším příjmem si vybudovali až 9bodový náskok. Do koncovky setu šli za stavu 23:18 a 24:20. Vypadalo to na získaný set. Ovšem 3 zkažené příjmy a nedůraz na síti vedl ke ztrátě setu 26:24 a konci zápasu.

V utkání nastoupili: Adámek, Bajer J., Kramoliš, Matulík, Polášek, Socha V., Socha J., Šimíček, Tobola