První cíl sezóny mužů naplněn

Tak a je to tady. Po bojích od začátku tohoto roku je k dnešnímu dni jasné, že štramberští muži naplnili první cíl probíhající sezóny. Cílem bylo postoupit do play off do skupiny o 7. - 12. místo, tj. do druhé finálové skupiny.

Jak k tomuto došlo? Ne zcela dle plánu. Plán byl 2 plnobodové vítězství proti Orlové a Kozlovicím, sehrát důstojné utkání s Morávkou a případně se pokusit překvapit Metylovice a zároveň doufat ve "vyrovnanou" = téměř bezbodovou bilanci Kozlovic. Tak pojďme pěkně popořadě.

14. ledna zajížděli štramberáci na palubovku posledního družstva v soutěži. Jednalo se o souboj posledního s předposledním a na štramberácích byla znát jistá míra nervozity, zároveň ale velkého odhodlání. Přecejen bodový rozdíl posledního a předposledního družstva v soutěži byl více než značný. Hned první set ukázal, že se Orlová nedá jen tak. Štramberk s nováčkem v družstvu měl velmi dobrý nástup, pak ale jakoby upadl do bezvědomí a v koncovce se již nepodařilo set urvat. Zvítězila Orlová 25:23. Bylo jasné, že toto se nesmí opakovat v další sadě, jde přece o postup. Ač kostrbatý herní projev, výsledky hrály ve prospěch hostujících štramberáků, kteří celé utkání zvládli získat za plný počet bodů 3:1 po setech 23:25, 26:24, 25:21, 25:22.

Druhý zápas měl naprosto podobný začátek. Štramberáci se do svého soupeře pustili, pak polevili a soupeř získal první sadu 25:23. Pak již ale nenechali štramberáci nic náhodě a následující tři sety vyhráli. Po setech 25:22, 25:21, 25:17 se radovali i z druhého vítězství 3:1 a tedy zisku plného počtu bodů.

Co však udělalo první čáru přes rozpočet, hráči Kozlovic v tomto kole potrápili favority z Metylovic a "okradli" je o 1 bod.

21. ledna se měl konat klíčový zápas na štramberské palubovce v derby s Kozlovicemi. Cíl byl jasný, získat 6 bodů a zajistit si předběžně jisté místo ve 2. skupině play off. První zápas, který patřil k těm lepším v probíhající sezóně a potěšil všechny přítomné diváky, ukázal, že ač po boji, mají domácí převahu. Zlepšený výkon v poli a přehled na sítí dovedl domácí k vítězství 3:0 po setech 25:21, 25:23, 25:23.

Druhé utkání se zdálo být jasnou záležitostí. Hned první set ovšem domácí zaskočil, když prohráli 25:20. Nebyl čas na nic čekat, 6 bodů je potřeba! Štramberáci naskočili na kozlovjany zhurta. Takový výprask, jako ve druhém setu hostující hráči v této sezóně ještě nezažili, ani od družstev z první trojky. Štramberáci drtivým tlakem a pestrou kombinací hostující družstvo zesměšnili 25:10. Kozlovičtí jsou ale bojovným družstvem a ani tento výprask je nezlomil. Třetí set plný zajímavých výměn skončil 27:25 pro hráče Kozlovic a obdobně i třetí set 25:21. Štramberáci tak přišli o 3 body a prohráli 1:3.
Tímto se bodový rozdíl mezi soupeřicími družstvy vrátil na původní 2, což znamenalo, že Štramberáci musí spoléhat, že Kozlovice nebudou bodovat proti lídrovi soutěže a v následujícím kole proti nadějím z Frýdku Místku, který rovněž bojoval o 2. skupinu play off.

28. ledna zajížděli štramberáci na Morávku s cílem odehrát vyrovnané utkání a favorita případně potrápit. První zápas tomu vůbec neodpovídal a tak po setech 25:14, 25:18, 25:15 bylo utkání za necelou hodinu ztraceno 0:3.

Druhé utkání se již odvíjelo v duchu, v který štramberáci doufali. Stali se vyrovnaným soupeřem pro favorita a celé 3 sety bojovně vzdorovali. Ač se z vítězství radovalo družstvo domácích v poměru 3:0, hosté po setech 25:21, 25:20, 25:23 vůbec nemuseli jít do šaten se svěšenou hlavou.

Rozhodující víkend přišel 4. a 5. února. Štramberáci měli 2bodový náskok na hráče Kozlovic, kteří dle očekávání nebodovali s Palkovicema. Kozlovice v přímém souboji s mladými z Frýdku hráli o svou existenci (v případě vítězství by obě družstva vyšachovala právě štramberáky).

Štramberáci zajížděli do Metylovic, které byly jednoznačným favoritem utkání. První set odpovídal předpokladům, ač štramberáci vedli 5:0 a 7:1, po sérii nevynucených chyb se z vítězství radovaly Metylovice 25:15. Druhý set byl mnohem vyrovnanější a dával tušit, že by štramberáci mohli nějaké body přecejen utrhnout ve svůj prospěch. V koncovce měli ale více štěstí opět domácí hráči a zvítězili 27:25. Možná tento set jakoby vzal vítr z plachet hostům a i třetí set se stal kořistí domácích 25:18.

Do druhého utkání došlo ke změně nahrávače, libera a smečaře, stejně tak u domácích došlo k obměně kádru. Hra byla stále vyrovnaná, co ale bylo jinak, štramberáci tahali za delší konec a po celou dobu utkání vedli. Tato situace se nezměnila ani po prostřídání metylovických do původní vítězné sestavy. Štramberáci předváděli svůj nejlepší volejbal probíhající sezóny. Pozorně bránili, důrazně útočili a překvapivě velmi bojovali v poli. Od kvalitních příjmů a vybojovaných míčů v poli rostlo sebevědomí útočníků. Štramberáci po tomto náročném boji "vykradli" Metylovice a brali 3 body po vítězství 3:0 a setech 25:22, 25:23, 25:23.

5. února pak mládežníci z Frýdku Místku nenechali nic náhodě a porazili 2x Kozlovice, čímž zpečetili štramberský postup do 2. skupiny play off.

 

Ve druhé skupině play off tak hráči Štramberka začínají s bilancí 4 výher a 4 proher (3 výhry, 1 prohra s Frýdkem Místkem, 1 výhra, 3 prohry s Metylovicemi) a čekají je dvě kola dvojzápasů s družstvy OÚ Ostrava, Dolní Benešov a Opava.