Doma s Beskydami vítězně za 5 bodů

V sobotu 20. ledna nastoupili muži k poslednímu utkání základní části probíhající sezóny. A to k utkání klíčovému, kde se rozhodovalo o nasazení do play off. Od počátku bylo jasné, že vzhledem k vyrovnanému skóre s pronásledovateli z Kozlovic, musí domácí porazit družstvo Frýdku Místku v ideálním případě s plným bodovým ziskem.

Utkání bylo od počátku vyrovnané, ale domácí věděli o co se hraje a svoji roli plnili na jedničku. Nebylo tedy divu, že za hodinu bylo po všem a domácí brali tři body za výhru 3:0 po setech 25:23, 25:19, 25:22.

Do druhého utkání nastoupili i hráči z lavičky a první dva sety byly jednoznačnou záležitostí domácích. 25:16 a 25:17. Pak jakoby se domácí uklidnili až moc, přestali plnit své úkoly a začali hrát styl chaos. Dali tak šanci hostujícím mladíkům srovnat na 2:2 po setech 17:25 a 16:25. Do pátého setu dostala přednost zkušenost a i s mírnou dávkou štěstí dotáhla zápas k vítěznému konci - 15:9 a celkově 3:2.

Domácí museli na své konečné umístění počkat do neděle, kdy se odehrálo utkání Kozlovice - Pstruží, které mohlo ovlivnit konečnou pozici štramberáků v základní skupině. Kozlovice naštěstí na domácí palubovce překvapily pouze v jednom zápase a zisk 3 bodů nestačil na ovlivnění konečného pořadí.

Štramberáci tak obsadili konečné 5. místo v základní skupině krajského přeboru.

V utkání nastoupili: Bajer, Kohut, Komorovský, Matulík, Motúz, Polášek, Socha V., Socha J., Šimíček, Sarténa