První kolo play off pro muže za 100%

V sobotu 17.2. zajížděli štramberští muži k prvnímu dvojutkání play off do Oder. Štramberáci hrají o finální umístění o 9. - 10. místo, kdy zápasy se hrají na 3 vítězná utkání.

Ač ve značně osekané sestavě, štramberáci přijeli do Oder ukořistit alespoň nějaký bod, pro pozdější domácí odvetu. Hned první set naznačil, že hráči Oder nebudou snadným soupeřem, přesto ale budou soupeřem vyrovnaným. Bohužel v koncovce po sérii nepřesností přišli štramberáci o první set 18:25. Následující set se odehrával v podobném duchu, až při jednom z oddechových času na lavičce přišel názor - "dej to výše". Tento pokyn jako by byl klíčovým - štramberáci i přes velmi chabou hru v poli a nedobrý příjem si uvědomili svou výškovou převahu a začali domácí hráče přehrávat. Koncovka druhého setu byla v utkání rozhodující. Štramberáci přetlačili soupeře ze stavu 13:17 na konečný stav 25:21. Tento vítězný set potvrdil správnost volby využití výškové převahy a štramberáci tak dále pokračovali v sebevědomé hře na síti. Toto vedlo k vítězství v následujících setech 25:22 a 25:23, celkově tedy 3:1.

Protože v Odrách nebylo nikde nic otevřeno, druhé utkání bylo zahájeno po velmi krátké pauze. Štramberáci stále se stejnou hrou - výborná hra na síti, chabá hra v poli - přehrávali soupeře a vybojovali koncovku prvního setu 29:27, obdobně i koncovku druhého setu 25:22. Jakoby mírné uspokojení zavládlo ve třetím setu, kdy štramberáci vedli 24:19 a zápas se zdál byt rozhodnut. Domácí zabojovali (lehkým podáním upodávali neschopné štramberské přijímače) a otočili set na 26:24. Šlo se tedy do 4. setu, kde štramberáci už si nenechali pokazit koncovku setu a zvítězili 25:21 a celkově 3:1.

Po tomto dvojutkání, kdy štramberáci získali maximální možný počet bodů, bude odveta probíhat na štramberské palubovce 3.3. od 10h.

 

V utkání nastoupili: Bajer J., Bayer P., Motúz V., Socha V., Socha J., Šimíček S.