Konec sezóny na vítězné vlně

V sobotu 3. března dorazili do Štramberka hráči Oder k odvetnému utkání play off o konečné 9. místo. Domácí hráči, posilnění o obrovský náskok díky vítěznému dvojutkání na palubovce Oder, vstoupili do zápasu uvolněně. Bohužel první sety nejsou silnou doménou štramberáků a ne jinak tomu bylo i v tomto zápase. Ač štramberáci bojovali, nepřesnosti na servise a při příjmu způsobily, že koncovku získali hostující hráči v poměru 25:23. Rozehřátí v koncovce prvního setu způsobilo, že štramberáci výrazně zpřesnili svou hru a ukázali to, co je zdobilo i na palubovce Oder - přesvědčivá hra na síti. Nebylo se čemu divit, že následující tři sety získali hladce 25:14, 25:15, 25:20 a celkově tedy 3:1.

Po této výhře měli štramberáci jistotu konečného 9. místa v krajském přeboru, což je zlepšení o 3 místa oproti předchozí sezóně.

Do druhého zápasu nastupovali štramberáci v obměněné sestavě. Změna oproti prvnímu setu předchozího zápasu se nekonala. Štramberáci opět nepřesnostma a velmi napínavou koncovkou darovali set soupeři 25:27. Další set, jakoby si štramberáci vzpomněli na předchozí zápas a hostující hráče zcela přehráli 25:14. Ve třetím setu opět ztráta koncentrace a vítězství soupeře 25:21. Po této hře jako na horské dráze došlo ke střídání domácích, hra se mírně zklidnila a štramberáci navázali na dobré výkony z předchozích zápasů a set získali 25:17, aby následně v dramatické koncovce pátého setu urvali vítězství 16:14 a celkově 3:2.

Tímto vítězstvím si štramberáci zvýšili sebevědomí a protáhli vítěznou vlnu na 6 zápasů v řadě.

 

V utkání nastoupili: Kohut, Komorovský, Matulík, Motúz, Polášek, Sarténa, Socha V., Socha J., Šimíček