Předsezonní příprava mužů v plném proudu

Jako každoročně i letos probíhá letní příprava štramberských mužů na místním antukovém hřišti u sokolovny. Tréninky mívají slušnou úroveň a účast. Místy až 14 chlapů s chutí si zatrénovat za příjemného počasí. Kromě herních tréninků byly od začátku července zařazeny i pondělní přípravy fyzičky, které už ovšem takovou účast nemají.

Kromě klasických tréninkových dávek si štramberáci přípravu zpříjemnili tradičním kopřivnickým turnajem. Turnaje se zúčastnili zapojení ve 2 družstvech. Celkově se do chlapské části turnaje přihlásilo 9 družstev, které byly rozdělené do dvou skupin. Každý hrál s každým na dva hrané sety do 21 bodů. Poté 2 nejlepší z každé skupiny postupovali do finálové skupiny se započítáním výsledků ze základní skupiny a družstva na 3. a 4. místech hrála o konečné umístění.

Štramberákům zápasy v základní skupině vyšly velmi dobře, kdy ze 4 utkání poznali přemožitele pouze v jednom a zbývající zápasy vyhrávali s velkou převahou. Zaslouženě tak postoupili do finálové skupiny. Sestava štramberáků nebyla ideální co do specializací. Ze šesti hráčů byli 4 nahrávači a 2 blokaři. Což nevadilo v základní skupině, ale bylo citelné v následujících finálových bojích. V těch byla absence klasických smečařů citelná. I přes slušnou poziční hru a občasné body z bloků a servisů, chybějící důraz na kůle byl rozdílovým kritériem v celkovém bodovém zisku. Právě v dlouhých výměnách, kterých bylo víc než dost, chybělo silové řešení situace. Tento stav vyústil ve dvě prohry ve finálové skupině a celkové čtvrté místo.

Pozitivních situací bylo několik, štramberáci dokázali vydržet ve dlouhých výměnách. Vyzkoušeli si několik herních kombinací a srovnali síly s okolními týmy. Rovněž za zmínku stojí, že první místo v turnaji obsadilo družstvo složené mimo jiné z hráčů působících ve štramberském volejbale.

Turnaje se zúčastnili: Kohut, Komorovský, Polášek, Socha V., Socha J., Šimíček