Domácí tvrdé boje proti Slavii Ostrava

V neděli 17. února nastoupili štramberáci poprvé v nástavbové části na domácí palubovce s cílem odčinit nezdar z předchozího utkání. Marodka domacího týmu nepustila některé hráče, ale i trenéra na palubovku a proto výběr nebyl široký.

Hned první zápas byl velmi zajímavý a od počátku se body přelévaly z jedné strany na druhou. Vyrovnané výměny se střídaly jako na běžícím páse. A celou dobu utkání vypadalo, jakoby vítězná byla pouze jedna strana. Proto utkání došlo do 5. setu po setech 21:25, 30:28, 18:25, 25:21. I pátý set nabídl velmi vyrovnané souboje, přesto ale domácí na ostravské hráče nestačili a po setu 12:15 prohráli 2:3.

Druhý zápas pokračoval v nastaveném trendu. Jedna vítězná strana. První a třetí set získali domácí shodně 25:19, druhý hosté 25:22. Už ve třetím setu šlo vidět, že hostující hráči šlapou vodu a domácí byli na koni. To se jevilo i v setu čtvrtém, kdy štramberáci si vypracovali náskok 15:10. Poté ovšem hosté šňůrou 9 kvalitních servisů naprosto potopili jakékoliv šance domácích na úspěch v tomto setu a otočili na 19:15. Za tohoto stavu veškeré sebevědomí domácích bylo fuč a hosté v klidu dohráli set na 25:20. Tím se šlo do pátého setu, který hosté zahájili tak jak skončili. Důrazným servisem a úprkem ke konci utkání. Stav 5:1 znamenal první bod domácích, poté 7:3  a bylo vidět, že domácí ani v tomto zápase na 2 body nedosáhnout. Set byl zakončen za stavu 15:7 a celkově 3:2 pro hostující Ostravu.

V utkání nastoupili: Holub, Kohut, Komorovský, Matulík, Polášek, Socha J., Šimíček, z lavičky Socha V.