První zápas nástavby v Orlové za dva body

V sobotu 9. února vyrazili štramberáci na palubovku Orlové s cílem odvést plný počet bodů. Tak totiž dopadaly vzájemné souboje před dvěmí a více lety, kdy spolu naposled hráli. Od té doby družstvo Orlové prošlo obměnou a herně se výrazně zlepšilo, aby již nebylo otloukánkem soutěže. Přesto ve skupině A skončilo na posledním místě.

Hned první set dával najevo, že vše se bude vyvíjet ve starých kolejích. Štramberáci s obrovskou převahou rozdrtili svého soupeře 25:13. Ani druhý set, nedával zpočátku žádné indicie, že by se mělo něco změnit. Omyl. Štramberáci i tak vybojovali koncovku 25:22. Vedli tedy 2:0 a byli na nejlepší cestě za plným bodovým ziskem. Snad strach z výhry, snad přílišné uspokojení vedlo k tomu, že štramberáci nechali Orlovou hrát a padli 2x v koncovkách 25:23. Do pátého setu vstupovali odhodlaně a naštěsti po boji zvítězili 15:13 a celkově 3:2.

Do druhého zápasu vlétli obdobně jako do zápasu prvního a svého soupeře opět ponížili 25:14. Necitlivý zásah do sestavy štramberáků do druhého setu ovšem pustil soupeře do hry, na kterou už poté štramberští nedokázali najít odpověď a prohráli následující sety 25:18, 25:20, 25:22.

V utkání nastoupili: Holub, Kohut, Komorovský, Koptík, Matulík, Polášek, Socha V., Socha J., Šimíček, trenér: Pustka