Závěrečné utkání základní části proti Třanovicím bodové

V sobotu 19. ledna dorazili do Štramberka k poslednímu kolu základní části hráči Třanovic. Výškově jeden z mála srovnatelných soupeřů v soutěži. Už minulé vzájemné měření sil bylo velmi vyrovnané a stejné boje se očekávaly i tentokrát.

Jak se očekávalo, tak se taky odehrával první zápas. Vyrovnané souboje na síti a trošku více štěstí v koncovce prvního setu rozhodlo, že hráči Třanovic zvítězili 25:23. Další set ovšem štramberákům moc nesedl a po chvilce byl ukořistěn soupeřem 25:15. Třetí set navázal na vyrovnané boje setu prvního, ale i tento byl ukořistěn soupeřem 25:20 a celkově tedy 3:0.

Do druhého zápasu po krátké pauze nastupovali domácí s odhodláním zvítězit a zároveň vědomím, že konečně 4. místo je nereálné. Možná menší míra tlaku vedla opět k vyrovnaným bojům v prvních dvou setech, kdy první set získali domácí 25:23 a druhý hosté ve stejném poměru. Třetí set už ale patřil jasně domácím, kdy po slušné hře zvítězili 25:18. To ale ještě nebylo vše, protože pověstnou třešničku na dortu zasadili domácí v posledním setu, který jednoznačně ovládli 25:14. Celkově tedy 3:1.

Tento výsledek zaručoval konečné 5. místo v základní skupině KP mužů a rovněž další body do nástavby soutěže, kde jsou družstva z 4. - 7. místa obou skupin KP, která se hraje systémem každý s každým, ale zápasy ze základních skupin se započítávají.

V zápase nastoupili: Holub, Kohut, Komorovský, Koptík, Socha J., Socha V., Šimíček, trenér: Pustka.