Plný bodový zisk z Kozlovic

Po posledním kole roku 2018, kdy štramberáci 8. prosince přivítali na domácí palubovce lídra z Palkovic a po výsledcích 2x 0:3 nebrali žádný bod, zajížděli po vánoční pauze k derby do Kozlovic, aby se poprali a lepší výchozí pozici do závěrečné části sezóny.

Hned od začátku utkání šlo vidět, že štramberáci jsou hladoví po vítězství. Od prvního míče předváděli nátlakovou hru, aktivním a pestrým útokem doháněli domácí do kouta. Přesnou obranou na sítí nedovolovali soupeři útočit a vyztuženou hrou v poli, překvapovali. Nebylo tedy divu, že první dva sety šly jako po másle a byly zakončeny za velmi krátkou dobu po stavu 25:12 a 25:15. Pak jakoby došlo k uspokojení a hra se vyrovnala. To štramberákům uškodilo a v koncovce prohráli 25:23, aby se v dalším setu vzpamatovali a zvítězili 25:20 a celkově 3:1.

Do druhého zápasu nastupovali posilnění o vědomí získaných 3 bodů z předchozího utkání a tak se do soupeře pustili s chutí. Evidentně měl ale soupeř větší chuť, protože celý první set vedl.. z počátku 2:7, poté 11:15. Došlo ke změně nahrávače a štramberáci zamakali a v koncovce přetavili svou snahu ve vítězný set 25:22. V dalších setech už štramberáci domácí k ničemu nepustili a celý zápas si pohlídali a dovedli do zdárného konce. Po setech 25:18 a 25:21 zvítězili 3:0 a připsali si tak plný počet bodů.

V utkání nastoupili: Holub, Kohut, Komorovský, Koptík, Matulík, Polášek, Socha J., Socha V., Šimíček, Trenér: Pustka