Byl to boj, ale dalších 6 bodů pro Štramberačky

V sobotu 28. 1. přivítaly Štramberačky v posledním domácím utkání základní části na svém hřišti soupeřky z Palkovic. Dal se očekávat tvrdý boj o každý míč, čemuž nasvědčoval i úvodní set prvního utkání. Hra se přelévala ze strany na stranu a v koncovce byly úspěšnější domácí (25:19). Ve druhém setu jednoznačně dominovaly domácí (25:13) a v podařeném výkonu pokračovaly i v setu třetím (25:15). První tři body zejména po výborné hře na síti byly doma.

Do druhého utkání vstoupily úspěšně hráčky Palkovic, začaly lépe kombinovat na síti a výrazně zkrátily hru, což dělalo domácím velké obtíže, a i přes zlepšenou hru v koncovce,  prohrály první sadu 22:25. Druhý set byl opět velmi napínavý a dospěl až do dramatické koncovky, ve které byly šťastnější Štramberačky 25:23. Jako by domácí ve třetím setu ožily a přejely soupeřky rozdílem dvou tříd 25:6. Bylo zřejmé, že ve čtvrtém setu půjde o hodně, a taky že ano - set dospěl do nervózní koncovky a domácí zvítězily nejmenším možným rozdílem 25:23 a radovaly se z upevnění průběžné vedoucí pozice a dalších 3 bodů.

Sestava: Bezděková, Kopřivová, Kovářová, Kyprová, Lišaniková, Milichová, Moudrá, Rašková, Šmahlíková, Štichauerová, Třeštíková

Poslední utkání základní části sehrají Štramberačky na půdě Palkovic v neděli 5. 2. od 9 hod. Po tomto utkání dojde k rozlosování finálové části o konečné 1. - 6- místo, kam kromě Štramberaček již jistě postoupí Frýdek - Místek, Odry, Fulnek a Ostrava C. O třetím postupujícím z naší skupiny rozhodne až poslední dvojzápas.