Ženy po základní části první!

V neděli 5.2. zajížděla štramberská děvčata k posledním utkáním základní části na hřiště Metylovic. Po tomto dvojutkání se již pořadí po základní části změnit nemohlo, a tak si chtěla obě družstva především zahrát pěkný volejbal. Ne, že by o zajímavé zákroky ve stísněném prostoru metylovické Sokolovny byla nouze, Štramberačky ale stále ne a ne se pořádně "zahřát". První tři sety tak vždy dospěly až k lehce dramatické koncovce převážně nevynucenými chybami na straně Štramberka. Za stavu 2:1 na sety pro Štramberk ale místní volejbalistky konečně přidaly a vítězstvím 25:16 si připsaly další 3 body. 

Ve druhém nedělním utkání se situace opakovala a Štramberk dokonce prohrával i o 7 bodů, v koncovce byl však šťastnější (25:23). I druhý set ukořistily Štramberačky a zdálo se, že utkání je rozhodnuto. Opak byl pravdou. Metylovice se dostaly na koně a štramberské volejbalistky na ně nedokázaly ve třetím a čtvrtém setu najít recept. Zápas tak dospěl do pátého setu, v němž byly spokojenější Štramberačky po vítězství 15:12. Připsaly si tak celkem 5 bodů a se ziskem 74 bodů jim patří první příčka! 

Sestava: Bezděková, Hanzlíková, Lišaniková, Kovářová, Kyprová, Milichová, Rašková, Šmahlíková, Štichauerová, Třeštíková

Nyní bude následovat nadstavbová, finálová část. Spolu se Štramberkem do ní postoupil druhý Frýdek - Místek (68b.) a třetí Palkovice (54b.). Vzájemná utkání s těmito soupeři se započítávají a štramberské hráčky tak čeká ještě šest hracích víkendů s týmy Oder, Fulneku a Ostravy C, které postupují ze druhé skupiny Krajského přeboru. Finálová část začíná 18.2.