Ženská sezona 2012/2013 u konce

Velmi povedenou sezónu v KP II. třídy skupiny mají za sebou také štramberské ženy. Po podzimní části okupovaly volejbalistky střed tabulky, jejich výkony byly střídavé, škoda několika promarněných těsných podzimních proher, zejména v Metylovicích i s Raškovicemi. Do jarní části naopak nastoupily místní hráčky velice dobře a i kvůli zaváháním Kozlovic dostaly šanci bodově se dotáhnout na čelo, dokonce chvíli okupovaly první místo v celkové tabulce všech 8 týmů.

Situace v jarní polovině sezóny se natolik zamotala, že o pozicích na prvním až čtvrtém místě nakonec rozhodovalo až poslední kolo. V tom zajížděla děvčata na palubovku Třince, jehož forma šla zápas od zápasu nahoru. Cíl byl jasný - musela se vyhrát obě dvě utkání, aby byla jistota prvního místa. Vzhledem k tomu, že se nespoléhalo na zaváhání Kozlovic s posledními Palkovicemi, odjížděly místní volejbalistky v sobotu 13. 4. do Třince s velkým odhodláním.První krok v podobě výhry prvního setu se vydařil, bohužel v dalších třech následujících setech se Štramberku nepodařilo strhnout vítězství ve velmi vyrovnaném a kvalitním utkání na svou stranu. Vidina prvního místa se sice rozplynula, avšak zůstala tady snaha důstojně odehrát poslední utkání v sezóně a potvrdit tak konečné druhé místo. To se podařilo, když ve druhém hraném utkání vrátily štramberské volejbalistky porážku stejným poměrem Třinci.

Ženské družstvo tvořily:

Štichauerová, Palacká, Jurková, Marková, Lišaníková, Kovářová, Tůmová, Moudrá, Marešová, Gilarová, Milichová, Rašková, Lošáková, Blašková, Děcká, Hanzlíková, Kopřivová.