27. ročník smíšených čtverek je minulostí

Na státní svátek 17. listopadu se do štramberské tělocvičny sešlo na 10 družstev, aby se utkaly ve 27. ročníku turnaje smíšených čtveřic o vítězství v turnaji. Tento počet byl nejvyšší za poslední 3 ročníky a umožňoval družstva rozlosovat do dvou skupin po 5. Hralo se na dva hrané sety do 25 bodů a ze skupiny postupovala hned 4 družstva. Každý tak měl možnost si dosyta zahrát. Obzvláště skupina B, jak se na konci ukázalo, byla mnohem silnější. Do semifinále se probojovali hned 3 zástupci z této skupiny a rovněž finále bylo opakováním soubojů ze skupiny B.

V semifinále nestačily Kačenky na Mercedes (0:2) a Sousedi na Mařiné narozeniny (0:2) a tak bylo rozhodnuto, kdo se probojoval do finále a kdo bude hrát útěchu o 3. místo.

Obě utkání, jak o 3. místo, tak finále, měly velmi slušnou volejbalovou úroveň. V souboji o 3. místo nebylo možné po dvou setech rozhodnout o vítězi a tak pouze v tomto utkání došlo na rozhodující třetí set, který vyhrály Kačenky a ukořistily si tak "bednu" před bramborovými Sousedy.

Finálové utkání pak bylo dechberoucí. První set skončil po obrovském boji 30:28 a zdálo se, že vyrovnaná partie bude pokračovat i v setu druhém. Tam ovšem došlo k drobnému zranění  (a evidentnímu úbytku sil) a tak tento set již tak vyrovnaný nebyl a skončil 25:17 . Oba ve prospěch družstva Mařiné narozeniny.

Konečné pořadí:

1. Mařiné narozeniny (Urban, Urbanová, Kukučová, Kurek)

2. Mercedes (Hanzlíková, Šimíčková, Šimíček, David)

3. Kačenky (David, Kundlová, Tureček, Polášková)

 

Z turnaje se podařilo zachytit i několik snímků, ty můžete najít zde.