Vítězný závěr základní části

V sobotu 7. prosince vyráželi štramberští muži ke svému závěrečnému utkání základní části KP do Třanovic. Hrálo se o hodně. V případě vítězství za plný počet bodů a zaváhání Pstružího v Kozlovicích by štramberáci vyhráli svou skupinu. V případě prohry bez bodů by naopak spadli až na třetí místo právě za Třanovice.

S vědomím, že letos zažívají bodové žně a porážky by se daly počítat na prstech jedné ruky (2 bez bodů, 2 za 1 bod) se pustili do svého soupeře. Utkání se odvíjelo dle plánu a první dva sety hosté získali v poměru 25:19 a 25:20. Se situacemi, kdy vedeme 2:0, nebo vyhrajeme 2 sety po sobě prozatím neumíme pracovat a třetí set obvykle nedopadne dle představ. Tak tomu bylo i tentokrát, kdy štramberáci prohráli 25:20, aby se znovu vzpamatovali a dotáhli utkání do vítězného konce - ve čtvrtém setu 25:20 a celkově 3:1.

Povzbuzení výhrou z prvního utkání a vědomím, že první místo je blízko vstoupili do druhého utkání. Domácí urvali první set v těsné koncovce 25:23, aby poté naprosto zkolabovali a dva sety prohráli 25:18 a exhibičně 25:13. V nejnevhodnější dobu přišlo ono dvousetové vítězství a tak štramberáci po boji padli ve čtvrtém setu 25:23, aby pak urvali pátý set 15:12 a celkově 3:2.

Po pohledu do výsledku bylo jasno. Hráči Pstružího v Kozlovicích ztratili. Nicméně ztráta štramberáků v posledním zápase ukázala chybějící bod. Tak dopadla závěrečná tabulka "nerozhodně", kdy štramberáci a Pstruží mají stejný počet bodů a jen o skóre patří druhé místo právě štramberákům.

V utkání nastoupili: Holub, Kohut, Koptík, Polášek, Socha J., Šimíček Trenér: Pustka